Kamil Kościelny odszedł ze Stali Mielec
08.02.2022

Środkowy obrońca, Kamil Kościelny opuścił szeregi Stali Mielec. Nowym klubem środkowego obrońcy będzie grająca na poziomie Fortuna 1. Ligi Puszcza Niepołomice.

Kamil Kościelny to wychowanek Stali Mielec, z której pierwszy raz odszedł w 2015 roku. Piłkarz w latach 2018 – 2020 występował w Rakowie Częstochowa, z którym awansował na szczebel Ekstraklasy. Półtora roku temu obrońca wrócił na Podkarpacie i ponownie zakładał trykot mieleckiego klubu.

Kłopoty po kontuzji

W sezonie 2020/21 przez całą rundę jesienną Kościelny był podstawowym zawodnikiem drużyny Dariusza Skrzypczaka, a później Leszka Ojrzyńskiego. Niestety potem 30-latek doznał kontuzji zerwania więzadeł i do gry wrócił dopiero podczas następnej kampanii. Tam jednak nie był w stanie wywalczyć sobie na dłużej miejsca w składzie zespołu prowadzonego przez Adama Majewskiego. Do tej pory zaliczył na boisku jedynie 142 minuty.

 

Nowym klubem 30-latka będzie Puszcza Niepołomice. Umowa będzie obowiązywać do czerwca 2023 roku. Pierwszoligowiec przed startem rundy wiosennej wzmacnia linię obrony, bowiem kilka tygodni wcześniej sprowadził także Łukasza Sołowieja z GKS-u Tychy.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO