Kto znalazł się w sztabie Czesława Michniewicza? PZPN podał nazwiska
09.02.2022

Czesław Michniewicz skompletował swój sztab. Dziś PZPN oficjalnie zaprezentował nazwiska współpracowników nowego selekcjonera. 

Tak jak spekulowano Czesław Michniewicz zdecydował się zaprosić do współpracy trzech asystentów: Mirosława Kalitę, Kamila Potrykusa i Huberta Małowiejskiego. Za trening bramkarzy odpowiedzialni będą natomiast Andrzej Dawidziuk oraz Tomasz Muchiński, a na stanowisku rzecznika prasowego pozostanie Jakub Kwiatkowski.

Zaufani ludzie trenera

Zgodnie z zapowiedziami Czesława Michniewicza, nowy sztab reprezentacji Polski opiera się przede wszystkim na osobach, z którymi 51-lateni szkoleniowiec miał okazję współpracować kiedy prowadził kadrę U-21. Jedyną nową twarzą w sztabie Michniewicza jest trener bramkarzy Andrzej Dawidziuk, który jednak ma już na sowim koncie pracę w PZPN. Wcześniej Dawidziuk był również trenerem bramkarzy Lecha Poznań.

Od jakiegoś czasu wiadomym było, że w sztabie kadry nie znajdą się Łukasz Piszczek oraz Jerzy Dudek. Nazwiska piłkarzy przewijały się w mediach, jednak głównie w kontekście ewentualnej współpracy z Adamem Nawałką. Wybór padł jednak na Czesława Michniewicza, a obaj piłkarze poinformowali, że nie znajdą się w sztabie reprezentacji Polski.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO