Jewhen Konoplanka w Ekstraklasie? To może być zimowy hit transferowy
10.02.2022

Piłkarzy z takim CV nie ma zbyt wielu w naszej lidze. Ukrainiec Jewhen Konoplanka może lada moment trafić do Ekstraklasy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że sprawa wyjaśni się przed końcem weekendu. 

W ostatnich godzinach głośno się zrobiło o zainteresowaniu Cracovii usługami tego gracza. Mówi się, że sprawa jest już zaawansowana i szansę na pozyskanie skrzydłowego są naprawdę duże. Jak to się stało, że tej klasy zawodnik jest dostępny dla polskiego klubu?

Oczywiście Ukrainiec jest na zakręcie swojej kariery. W innym przypadku nie byłoby szansy ściągnąć gracza o takim CV. Mowa przecież o występach w mocnych europejskich klubach. Było Dnipro, była Sevilla, Schalke, a obecnie Szachtar. W tym ostatnim jednak od dłuższego czasu odgrywa marginalną rolę. Działacze klubu ze wschodu Ukrainy chcą się go pozbyć, gdyż ten jest poza planami trenera Roberto De Zerbiego.

Dostał wolną rękę w poszukiwaniu klubu i wydawało się, że trafi do austriackiego Linzu. Później były oferty z południa Europy. Jednak nadal pozostaje do wzięcia. Wg informacji TVP Sport kwestia zarobków nie powinna być kłopotem przy jego zatrudnieniu.

W tym sezonie Jewhen Konoplanka rozegrał w barwach Szachtara Donieck łącznie 47 minut. Zdecydowaną większość oglądał z trybun, nie łapiąc się nawet do kadry meczowej. Zresztą to drugi taki sezon dla tego ofensywnego gracza. W ubiegłych rozgrywkach zaliczył niecałe 350 minut. Krótko mówiąc przez ostatnie półtora roku jest praktycznie poza grą. Obecnie trenuje indywidualnie.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO