Jerzy Brzęczek nowym trenerem Wisły Kraków!
14.02.2022

Niedługo dostępny był wakat na stanowisku trenera Wisły Kraków. Wczoraj wieczorem z pracą pożegnał się Adrian Gula. Przed chwilą Biała Gwiazda ogłosiła, że nowym szkoleniowcem został Jerzy Brzęczek. Kontrakt obowiązuje do końca sezonu, z opcją przedłużenia.

Niecałe 13 miesięcy trwało bezrobocie dla byłego selekcjonera. Dokładnie 18 stycznia 2021 roku Jerzy Brzęczek przestał pełnić rolę szkoleniowca reprezentacji Polski. Został zastąpiony przez Paulo Souse i od tamtej pory nie podejmował żadnej pracy. A wiele mówiło się o objęciu klubów polskiej Ekstraklasy czy… reprezentacji Kosowa. Teraz jednak wybrał ofertę wielokrotnego mistrza Polski.

Jerzy Brzęczek podejmuje pracę w piątym klubie. Wcześniej prowadził: Raków Częstochowa, GKS Katowice, Lechie Gdańsk oraz Wisłę Płock. Z tego ostatniego miejsca trafił właśnie do reprezentacji Polski. Teraz czas na przygodę w Wiśle Kraków, gdzie cel może być tylko jeden. Mowa o utrzymaniu w lidze. Biała Gwiazda dzisiaj ma tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową, a już w przyszły poniedziałek czeka ich starcie z Górnikiem Łęczna. Ewentualna porażka może sprawić, że znajdzie się pod kreską.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO