Artur Boruc zawieszony!
16.02.2022

Szerokim echem odbiło się naganne zachowanie bramkarza warszawskiej Legii w niedzielny wieczór. Artur Boruc wyleciał z boiska po odepchnięciu w twarz Dawida Szymonowicza. Teraz przyszedł “rachunek” za tamto spotkanie. Komisja Ligi surowo wyceniła przewinienia niespełna 42-latka.

Za cztery dni Artur Boruc będzie obchodził 42. urodziny, ale na pewno nie odbędą się w dobrym humorze. Komisja Ligi postanowiła, że golkiper Legii nie zagra w najbliższych trzech meczach. Dodatkowo będzie zobowiązany zapłacić 25 tysięcy złotych. Legia będzie musiała sobie radzić bez Boruca w meczach z Termaliką, Wisłą Kraków oraz Śląskiem Wrocław. To efekt kilku przewinień oraz recydywy za zachowanie w social mediach.

Na sankcję łączą się: popchnięcie Szymonowicza, odepchnięcie operatora kamery Live Park oraz późniejsze działanie w social mediach. Jeden z kolegów bramkarza umieścił relację na Instagramie, na której pojawiły się obraźliwe słowa pod adresem sędziego. Zawodnik Legii podał wpis dalej, niejako utożsamiając się z nim. To już drugi taki przypadek w sezonie. Wcześniej Artur Boruc sam użył obraźliwych słów wobec arbitra meczu Śląsk-Legia z jesieni.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO