Oficjalnie: Luquinhas odchodzi z Legii! Zagra w MLS
16.02.2022

Nie zagrał w dwóch pierwszych spotkaniach wiosny w Ekstraklasie, a teraz już wiadomo, że następnych nie będzie. Luquinhas oficjalnie odchodzi z Legii. Brazylijczyk swoją karierę będzie kontynuować w barwach New York Red Bulls. 

Przygoda brazylijskiego pomocnika z warszawskim klubem trwała 2,5 roku. Na Łazienkowską trafił latem 2019 roku. Od tamtej pory rozegrał 110 meczów w Legii. Od dłuższego czasu był liderem zespołu na boisku. Zimą Aleksandar Vuković zdecydował się przyznać mu opaskę kapitańską. Jak się okazało Luquinhas nie wyprowadził zespołu w ani jednym meczu… Co ciekawe Brazylijczyk nadal będzie miał polskie akcenty wokół siebie. W barwach New York Red Bulls występuje bowiem Patryk Klimala.

Teraz pozwoli zarobić swojemu byłemu klubowi około 3 miliony euro i jednocześnie pojawia się spory kłopot w środku pola. Legia na początku rundy wiosennej nie ma ani jednego jakościowego zawodnika na pozycji numer “10”. Nadal proces rehabilitacji przechodzi Bartosz Kapustka, a teraz odchodzi Luquinhas. Aleksandar Vuković staje przed sporym kłopotem przy ustalaniu składu. Warto jednak pamiętać, że Legia może przeprowadzić transfery do klubu. Okienko transferowe w Polsce trwa do 28 lutego.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO