Gerson wraca do Górnika Łęczna
18.02.2022

Górnik Łęczna w ostatnich meczach pokazał, że z pewnością będzie się liczył w batalii o utrzymanie. W czwartek klub poinformował o tym, że linię obrony w zespole wzmocni dobrze znany na polskich boiskach, Gerson.

Gerson Guimaraes występował w Ekstraklasie w latach 2014-2018. Brazylijski defensor z hiszpańskim paszportem był piłkarzem Lechii Gdańsk, z której w sezonie 2016/17 został wypożyczony do Górnika Łęczna. Od momentu odejścia z polskiej ligi obrońca grał w klubach z Brazylii, Łotwy oraz Japonii.

Trenował z Górnikiem już wcześniej

30-latek podpisał umowę z Górnikiem w czwartek, jednak trenował z zespołem już od miesiąca. W wypowiedzi dla oficjalnej strony Dumy Lubelszczyzny przyznał to Veljko Nikitović, dyrektor sportowy.

Gerson przebywał z nami już od pierwszego dnia obozu w Turcji. Pokazał nam przez ten miesiąc, że bardzo mu zależy, żeby tu być. Miejmy nadzieję, że ta historia będzie pozytywnie zakończona, tak jak historia Śpiączki, Leandro, innych zawodników, którzy w pewnych momentach wracali tutaj, dawali sobie radę i pomagali klubowi – przyznał Nikitović.

Kontrakt Gersona z Górnikiem potrwa do 30 czerwca 2023 roku.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO