Eliminacje Euro U-21: Czeka nas gruzińskie wesele czy stypa?

15.10.2018
kurs 2.45
Eliminacje Euro U-21
Polska - Gruzja (poniżej 2.5 gola)
-

Polska młodzieżówka nie podjęła ryzyka w ostatnim meczu z Danią (1:1) w Aalborgu i nie zdołała wyprzedzić tego rywala w grupie na ostatniej prostej eliminacji Euro U-21. Wszystko wskazuje na to, że kadra Czesława Michniewicza w najlepszym przypadku zagra w listopadowych barażach z jednym z wicemistrzów z pozostałych grup. Chyba, że zdarzy się cud…

…w postaci braku wygranej Duńczyków z Wyspami Owczymi u siebie w ostatniej kolejce fazy grupowej, przy jednoczesnym zwycięstwie Polaków w Gdyni z Gruzją. Jednak już wiele razy w historii naszych drużyn, klubowych czy też reprezentacyjnych przekonaliśmy się, że jeśli masz na kogoś liczyć, to tylko na siebie.

Sytuacja polskiej kadry U-21 wygląda obecnie tak, że bez oglądania się na innych musi pokonać Gruzinów i wtedy niemal na pewno zapewni sobie udział w barażach o finały młodzieżowych mistrzostw Europy 2019. Przypomnijmy, że w tym turnieju oprócz gospodarzów (Włochy) zagra dziewięciu mistrzów grup z kwalifikacji oraz dwaj zwycięzcy wspomnianych barażów.

W nich wystąpi tylko czterech z dziewięciu wicemistrzów grup. W tej klasyfikacji pod uwagę brane są tylko wyniki meczów z liderem grupy oraz z rywalami z lokat 3-5. Odpadają wyniki ze spotkań z ostatnią drużyną w tabeli. w tym przypadku biało-czerwoni sami sobie skomplikowali sytuację, bo dzięki remisom z Polską na przedostatniej lokacie są Wyspy Owcze, a nie Litwa, którą Polacy dwa razy pokonali. Gdyby podopieczni trenera Michniewicza wygrali choć jeden mecz z „owczarzami”, to obecnie w ogóle by ich nie było w tabeli wiceliderów, bo prowadziliby w swojej grupie z przewagą punktu nad Danią.

Obecnie Polska w tabeli wiceliderów zajmuje 3. miejsce (13 pkt., gole 16-9). Przed nią są zespoły Grecji (16 pkt.) i Szwecji (14 pkt.), a za nią, co jest dla nas o wiele ważniejsze, Rosja i Portugalia, które tak jak polska młodzieżówka mają po 13 pkt., ale gorszy bilans bramek. Z tej stawki tylko Grecja może być raczej spokojna o udział w barażach, bo w ostatniej kolejce gra u siebie z Białorusią, którą pokonała 2:0 na wyjeździe. Już nawet remis zapewni Grekom fazę play-off.

Szwedzi nadal walczą o mistrzostwo w swojej grupie. Mają 20 punktów, a prowadzący Belgowie o 3 więcej, ale na koniec eliminacji oba zespoły spotkają się w bezpośrednim pojedynku w Szwecji. Już w przypadku wygranej 1:0 szwedzka młodzieżówka wyprzedzi Belgię i awansuje do finałów. Ale jeśli zremisuje lub przegra, to może nawet nie zagrać w barażach, jeśli Polska, Rosja i Portugalia wygrają swoje mecze.

Rosjanie łatwego zadania nie mają, bo na koniec grają na wyjeździe z trzecią w ich grupie Austrią, która ma tyle samo punktów co młoda Sborna, i jeśli wygra, to wyprzedzi rosyjską młodzieżówkę w tabeli. Wtedy Austriacy mogą wyprzedzić Polskę w klasyfikacji wicemistrzów grup, bo mają obecnie lepszy bilans bramek.

O finałach Euro U-21 nadal realnie myślą też Portugalczycy. Szans na wygranie swojej grupy raczej nie mają, bo wprawdzie tracą dwa punkty do prowadzących Rumunów, ale ci na koniec kwalifikacji grają u siebie z najsłabszym Liechtensteinem (9 meczów – 9 porażek). Portugalia w ostatniej kolejce gra u siebie z Bośnią i Hercegowiną, która ma od niej o jeden punkt mniej (18) i będzie walczyć o zwycięstwo. Co ciekawe, na własnym terenie bośniacka młodzieżówka pokonała portugalską 3:1.

Na koniec została Polska. Nasi młodzieżowcy po prostu muszą pokonać Gruzinów, i to najlepiej różnicą przynajmniej dwóch goli, żeby mieć kontrolę nad tym, co będzie działo się w tabeli końcowej wiceliderów grup. Łatwo jednak nie będzie, bo gruzińska młodzieżówka po porażkach w trzech pierwszych meczach eliminacji (w tym m.in. 0:3 u siebie z Polską), w sześciu następnych już nie przegrała (3-3-0, gole 8:5). Młodzi Gruzini potrafili na przykład zremisować u siebie z Danią 2:2, a w ostatni piątek wygrali 2:1 w Finlandii.

Dlatego trochę dziwi nas optymizm bukmacherów, którzy na zwycięstwo Polski wystawili niskie kursy, które wynoszą około 1.30. Jak na przykład w ofercie firmy LVBet. Remis w tym spotkaniu został wyceniony na 5.3, a wygrana Gruzji aż na 8.7. Eksperci są też przekonani, że na stadionie w Gdyni kibice obejrzą przynajmniej trzy gole (kurs 1.48 na zakład powyżej 2.5 gola).

Warto jednak pamiętać, że piłkarzom trenera Michniewicza dotąd trudniej grało się w roli gospodarza w meczach z teoretycznie słabszym rywalem. Z Finlandią młodzieżówka zremisowała 3:3, z Litwą wymęczyła wygraną 1:0, a z Wyspami Owczymi we wrześniu zaliczyła wpadkę (1:1), której skutki dzisiaj widzimy.

Z tego powodu w kończącym eliminacje Euro U-21 spotkaniu Polska – Gruzja radzimy zachować ostrożność w typowaniu. My wybieramy zakład na poniżej 2.5 gola po atrakcyjnym kursie 2.45 z oferty firmy LVBet. Stawiamy na wygraną Polski maksimum 2:0 i udział w listopadowych barażach.

Ten typ możecie zagrać TUTAJ. Jeśli się zarejestrujecie i założycie konto, to na hasło MEGABONUS otrzymacie dodatkową finansową premię na początek typowania meczów.