Polacy w Serie A. Rozliczamy rodaków #81
22.02.2022

Poniedziałkowy mecz Bologna – Spezia zakończył 26. kolejkę Serie A. Po raz kolejny na włoskich boiskach mogliśmy obserwować naszych przedstawicieli. Jak w ostatniej serii gier zaprezentowali się polscy piłkarze? Czy możemy kogoś wyróżnić? Zapraszamy na podsumowanie.

W osiemdziesiątej odsłonie cyklu wyróżniliśmy przede wszystkim Krzysztofa Piątka, który zdobył pierwszą bramkę w Serie A jako gracz Fiorentiny. O postawie reszty zawodników można przeczytać pod poniższym linkiem.

Polacy w Serie A. Rozliczamy rodaków #80

Łukasz Skorupski – Bologna

Po serii pięciu spotkań bez zwycięstwa, Bologna w końcu wygrała mecz, zgarniając trzy punkty w rywalizacji ze Spezią. Pojedynek obu drużyn zakończył się triumfem zespołu z Bolonii 2:1. Tym samym Łukasz Skorupski musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Polak nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy strzale Manaja, który zdobył bramkę po uderzeniu głową.

W trakcie meczu, Łukasz Skorupski zaliczył jedną interwencję.

Rozegrane minuty: 90/90
Nasza ocena: 6

Aleksander Buksa – Genoa

Po raz kolejny w kadrze meczowej Genoi nie znalazł się Aleksander Buksa. Tym razem zespół 19-letniego napastnika rywalizował na wyjeździe z Venezią i zremisował 1:1. Na zwycięstwo w lidze piłkarze Genoi czekają od 12 września 2021 roku.

Rozegrane minuty: 0/90
Nasza ocena: brak

Piotr Zieliński – Napoli

W wyjściowej jedenastce Napoli na mecz z Cagliari nie zabrakło Piotra Zielińskiego. Zespół z Neapolu stanął przed szansą, by zniwelować stratę do lidera Serie A – Milanu. Tak się jednak nie stało, gdyż Napoli zaledwie zremisowało z Cagliari 1:1.

Całe spotkanie rozegrał Piotr Zieliński. Reprezentant Polski zaliczył 65 kontaktów z piłką, wykonał 1 niecelny strzał, a także posłał 1 długą celną piłkę na 3 próby. Zielińskiemu nie udało się wykonać kluczowego podania, a żadne z jego 5 dośrodkowań nie znalazło adresata.

Nasza ocena: 5,5

Paweł Jaroszyński – Salernitana

Całe spotkanie z ławki rezerwowych obserwował Paweł Jaroszyński. Salernitana rywalizowała na własnym obiekcie z Milanem i zremisowała 2:2. Co ciekawe, to lider Serie A musiał walczyć o gola na wagę remisu. W 77. minucie do siatki trafił Rebić. Salernitana cały czas jest na ostatnim miejscu w lidze ze stratą ośmiu punktów do bezpiecznej lokaty.

Nicola Zalewski – Roma

Nicola Zalewski w końcu otrzymał szansę od Jose Mourinho. 19-latek pojawił się na murawie już od początku drugiej połowy starcia z Veroną. Spotkanie obu drużyn ostatecznie zakończyło się remisem 2:2. W trakcie swojego występu, Nicola Zalewski zaliczył 49 kontaktów z piłką, wygrał 1 stoczony pojedynek, zanotował 1 drybling na 1 próbę. Żadna z jego 3 długich piłek nie znalazła adresata. Z kolei 2 dośrodkowania okazały się niecelne.

Rozegrane minuty: 45/90

Wojciech Szczęsny – Juventus

Derby Turynu zakończyły się remisem 1:1. Całe spotkanie rozegrał oczywiście Wojciech Szczęsny, który musiał wyciągnąć piłkę z siatki w 62. minucie spotkania po golu Belottiego. Reprezentant Polski mógł obronić ten strzał, gdyż snajper Torino uderzył blisko naszego golkipera. Ostatecznie piłka znalazła drogę do bramki.

Szczęsny w trakcie meczu wykonał 2 interwencje.

Bartłomiej Drągowski – Fiorentina

Bartłomiej Drągowski w końcu wrócił między słupki Fiorentiny na ligowe spotkanie. Polak ma za sobą bardzo udane spotkanie. Zespół z Florencji wygrał na własnym obiekcie z Atalantą 1:0. Tym samym 24-latek zachował czyste konto. Sam Drągowski nie miał zbyt wiele pracy. Wystarczy powiedzieć, że wykonał 1 interwencję.

Nasza ocena: 6,5

Krzysztof Piątek – Fiorentina

Kolejną bramkę w Serie A zdobył Krzysztof Piątek. Tym razem 26-latek zadecydował o losach spotkania z Atalantą. Reprezentant Polski trafił do siatki w 56. minucie po świetnym podaniu Gonzaleza.

W trakcie spotkania, Krzysztof Piątek zanotował 36 kontaktów z piłka, wygrał zaledwie 2 z 15 stoczonych pojedynków. Na ocenę wpływa oczywiście strzelony gol.

Bartosz Bereszyński – Sampdoria

Trzecią asystę w trwającym sezonie Serie A zanotował Bartosz Bereszyński. Tym razem reprezentant Polski posłał dokładne podanie do Quagliarelli.

Poza asystą, Bartosz Bereszyński zanotował 4 wybicia, zablokował 2 strzały, a także wygrał 2 z 6 stoczonych pojedynków.

Nasza ocena: 7

Karol Linetty – Torino

Po niespodziewanym występie w starciu z Venezią, Karol Linetty tym razem spędził cały mecz na ławce rezerwowych. W derbach Turynu gracze Torino zdobyli cenny punkt.

Arkadiusz Reca – Spezia

Drugą asystę w obecnej kampanii zaliczył Arkadiusz Reca. Polak posłał dokładne dośrodkowanie w pierwszej połowie starcia z Bologną.

Poza asystą, Arkadiusz Reca zaliczył 2 wybicia, 2 przechwyty, nie wygrał żadnego z 3 stoczonych pojedynków.

Rozegrane minuty: 57/90

Jakub Kiwior – Spezia

Całe spotkanie z Bologną rozegrał Jakub Kiwior, który zaliczył 43 kontakty z piłką, zanotował 1 kluczowe podanie, wygrał 2 z 4 stoczonych pojedynków, wykonał 2 wybicia, 3 przechwyty oraz zablokował 1 strzał, a także posłał 2 celne długie piłki na 2 próby.

Sebastian Walukiewicz – Cagliari

W kadrze Cagliari zabrakło Sebastiana Walukiewicza, który cały czas leczy poważną kontuzję. Zespół polskiego defensora zremisował w domowym starciu z Napoli 1:1.

Szymon Żurkowski – Empoli

Ponad godzinę spędził na murawie Szymon Żurkowski. Gracze Empoli przegrali z Sampdorią 0:2. Mecz mógł potoczyć się inaczej, ale Żurkowski nie wykorzystał bardzo dobrej okazji już na początku spotkania. Poza tym, Polak zaliczył bardzo solidny mecz, wykonując 3 kluczowe podania, wygrywając aż 8 z 11 stoczonych pojedynków, a także zaliczając 4 wślizgi, 1 przechwyt oraz posyłając 1 celną długą piłkę na 1 próbę.

Rozegrane minuty: 62/90

Paweł Dawidowicz – Verona

W meczu z Romą nie wystąpił oczywiście Paweł Dawidowicz, dla którego sezon skończył się na początku grudnia. Verona zremisowała 2:2.