Od 1 marca stadiony mogą być zapełnione w 100%
23.02.2022

Po dzisiejszej konferencji Premiera Mateusza Morawieckiego wiemy, że najbliższy weekend będzie ostatnim, gdy obowiązują obostrzenia dotyczące frekwencji na polskich stadionach. Już od wtorku 1 marca ponownie będzie mogło na nich zasiadać 100% publiczności.

Czy to wiele zmienia? Wydaje się, że… nie. Do tej pory limit wynosił 50%, ale nie dotyczył osób zaszczepionych. Krótko mówiąc, jeśli na stadion przyszła połowa zaszczepionych i niezaszczepionych osób, każdy klub mógł wykorzystać komplet miejsc na stadionie. Tym bardziej że prawo nie zezwalało na weryfikacje statusu zaszczepienia kibiców przez organizacje sportowe.

Znikające obostrzenia to trend, który obowiązuje już niemal w całej Europie. Coraz więcej państw wycofuje się z testów, certyfikatów covidowych czy maseczek. W Polsce jednak na te ostatnie punkty jeszcze będziemy musieli poczekać. Nadal bowiem obowiązkowe będą maseczki w zamkniętych przestrzeniach, izolacja/kwarantanna dla domowników zakażonych osób. Także kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski i nie posiadających ważnych paszportów covidowych. Na wspomnianej konferencji premier oraz minister zdrowia przyznali, że także i te mogą w niedalekiej przyszłości zniknąć.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO