Królewski do Bońka: “Niech Pan kopnie swoich kolegów z UEFA w cztery litery”
24.02.2022

Sfrustrowany opieszałością FIFA i UEFA Jarosław Królewski zaapelował na Twitterze do organizacji piłkarskich oraz Zbigniewa Bońka o wykluczenie Rosji z rozgrywek piłkarskich i odizolowanie rosyjskiego sportu od areny międzynarodowej. 

– Drogie FIFA i UEFA, waszym pier***onym obowiązkiem jest natychmiastowe odizolowanie rosyjskiego sportu od areny międzynarodowej i instytucji. Dosyć ciszy i chowania się w kątach – apeluje Jarosław Królewski. Oprócz tego właściciel Wisły zwrócił się również bezpośrednio do wiceprezydenta UEFA Zbigniewa Bońka. – Proszę Pana serdecznie, niech Pan kopnie swoich kolegów z UEFA/FIFA w cztery litery jak należy i choć raz niech ruszą tyłki w ważnej sprawie tak aby hasła takie jak „szacunek”, głoszone przez FIFA i UEFA miały realne odzwierciedlenie w polityce tej organizacji – czytamy.

Zbigniew Boniek odpowiada

Zarzuty Jarosława Królewskiego spotkały się z błyskawiczną odpowiedzią Zbigniewa Bońka, który zapewnił, że kontaktował się już w tej sprawie z UEFA. Oprócz tego były prezes PZPN… życzył Wiśle powodzenia w piątkowym meczu z Legią. – Życie nie polega na tym, ze kto głośniej i pierwszy krzyknie ma racje. Ja już napisałem do prezydenta UEFA w tej sprawie… oczekuję i jestem pewny ze będzie reakcja.. powodzenia w piątek – napisał.

Taką odpowiedzią nie był jednak usatysfakcjonowany Jarosław Królewski, który zadrwił z wpisu Zbigniewa Bońka. – Ok. Pewnie negocjują sankcje z Rosją, dlatego tyle to trwa. Dziękuje za informacje.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO