Komunikat Cezarego Kuleszy. Reprezentacja Polski nie chce rozgrywać meczu z Rosją!
26.02.2022

Po wspólnym oświadczeniu federacji piłkarskich Polski Szwecji oraz Czech, tym razem doczekaliśmy się konkretnego stanowiska ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej. Cezary Kulesza poinformował bowiem, iż nasza kadra nie rozegra barażowego meczu z Rosją.

Spory niesmak pozostawiło oświadczenie, jakie wspólnie wydały trzy federacje piłkarskie. Brak stanowczości oraz deklaracji niechęci rozgrywania meczu z Rosją to dwa główne zarzuty pojawiające się przy komentarzach oświadczenia. Oczekiwano, że Polski Związek Piłki Nożnej otwarcie zakomunikuje, że nie nie myśli nawet o rozgrywaniu meczu z Rosją. Tymczasem otrzymaliśmy informację o chęci zmiany lokalizacji.

Reprezentacja Polski nie zamierza rozgrywać meczu z Rosją

Na konkrety musieliśmy czekać do sobotniego poranka. Cezary Kulesza poinformował za pośrednictwem Twittera, iż nasza kadra nie zamierza rozgrywać meczu z Rosją – Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji oraz Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO