Reprezentanci Polski komentują decyzję dotyczącą meczu z Rosją!
26.02.2022

Reprezentacja Polski nie zamierza rozgrywać barażowego meczu z Rosją. Cezary Kulesza opublikował komunikat, w którym poinformował, iż podjęto odpowiednie kroki w tym kierunku. Specjalne oświadczenie przygotowali również piłkarze. Niektórzy postanowili skomentować sprawę własnymi słowami. 

Jedyna słuszna decyzja – takie komentarze najczęściej pojawiają się pod wpisem Cezarego Kuleszy. Prezes PZPN poinformował, że reprezentacja Polski nie zamierza rozgrywać meczu z Rosją. Teraz piłeczka będzie po stronie FIFA, która podejmie decyzję.

Specjalne oświadczenie piłkarzy

Specjalne oświadczenie przygotowali również piłkarze: My, piłkarze reprezentacji Polski, wspólnie z PZPN podjęliśmy decyzję, że w wyniku agresji Rosji na Ukrainę nie zamierzamy wystąpić w barażowym meczu z Rosją. Nie jest to łatwa decyzja, ale w życiu są ważniejsze sprawy niż piłka nożna. Myślami jesteśmy z narodem ukraińskim i naszym Przyjacielem z reprezentacji Tomkiem Kędziorą, który wraz z rodziną wciąż przebywa w Kijowie.

Robert Lewandowski napisał na Twitterze cytując post Cezarego Kuleszy: Słuszna decyzja. Nie wyobrażam sobie grania meczu z reprezentacją Rosji w sytuacji, gdy trwa agresja zbrojna na Ukrainie. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie dzieje. 

Specjalny wpis opublikował Wojciech Szczęsny: Moja żona urodziła się na Ukrainie. W żyłach mojego syna płynie ukraińska krew, część naszej rodziny nadal jest na Ukrainie, wielu moich pracowników to Ukraińcy i wszyscy to wspaniali ludzie. Widząc cierpienie na ich twarzach i strach o swój kraj, uświadamiam sobie, że nie mogę stać w miejscu i udawać, że nic się nie stało. W momencie, gdy Putin zdecydował się na inwazję na Ukrainę, wypowiedział wojnę nie tylko Ukrainie, ale także wszystkim wartościom, za którymi opowiada się Europa. Wolność, niezależność, ale przede wszystkim pokój. 

26 marca mieliśmy zmierzyć się z Rosją w meczu barażowym o mistrzostwa świata w Katarze. I choć serce mi pęka podczas pisania tego, sumienie nie pozwala mi grać. Reprezentowanie swojego kraju to największy zaszczyt w karierze piłkarza, ale to wciąż wybór. Odmawiam gry przeciwko graczom, którzy zdecydują się reprezentować wartości i zasady Rosji. Odmawiam stania na boisku w barwach mojego kraju i słuchania hymnu narodowego Rosji. Odmawiam udziału w sporcie, gdy ktoś legitymizuje się działaniami rosyjskiego rządu. 

Wiem, że mój wpływ może być tylko symboliczny, ale wzywam FIFA i UEFA do podjęcia działań i pociągnięcia Federacji Rosyjskiej do odpowiedzialności za ich działania. 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO