Marcelo Bielsa zwolniony z Leeds!
27.02.2022

Marcelo Bielsa nie jest już trenerem Leeds. Ze względu na serię słabszych wyników, jakie w ostatnim czasie osiągała angielska drużyna klub zdecydował się zakończyć współpracę z argentyńskim trenerem.

Pomimo że Bielsa związany był z Leeds od 2018 roku i od tej pory udało mu się między innymi wprowadzić drużynę do Premier League, od dłuższego czasu zanosiło się, że drogi argentyńskiego szkoleniowca i angielskiego klubu niebawem mogą się rozejść. Spodziewano się jednak, że nastąpi to dopiero pod koniec ubiegłego sezonu.

Leeds ma już następcę

Rozstanie z Marelo Bielsą było sporym zaskoczeniem nawet dla fanów Leeds. – To była najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć podczas mojej kadencji w Leeds United, biorąc pod uwagę wszystkie sukcesy, jakie Marcelo odniósł w klubie – ocenia prezes klubu – Andrea Radrizzani.

– Kiedy Marcelo był naszym trenerem, zanotowaliśmy trzy niesamowite sezony, a na Elland Road powróciły dobre czasy. Zmienił kulturę klubu i wprowadził mentalność zwycięzcy. Piękne chwile, szczególnie w sezonie 2019/2020 i wywalczenie awansu do Premier League, będą oczywiście długo żyły w pamięci, zarówno mojej, jak i kibiców. Znajdujemy się w niepewnej sytuacji w lidze i uważam, że nadszedł właściwy moment na zatrudnienie nowego trenera, aby mieć wpływ na decydującą fazę sezonu – dodaje.

Nazwisko następcy Bielsy poznamy niebawem jednak nieoficjalnie spekuluje się, że zostanie nim Jesse Marsch, który w przeszłości prowadził chociażby Red Bull Salzburg czy RB Lipsk.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO