Czesław Michniewicz ogłosił pierwsze powołania!
07.03.2022

Nowy selekcjoner po raz pierwszy powołał zawodników na zgrupowanie reprezentacji Polski. Czesław Michniewicz do współpracy na marcowe zgrupowanie zaprosił aż 29. zawodników. To tylko piłkarze występujący poza Polską. W przyszłym tygodniu takowe mają otrzymać również gracze z Ekstraklasy.

Czterech bramkarzy, pięciu napastników i po dziesięciu obrońców oraz pomocników. Tak wygląda struktura pierwszej kadry “zagranicznej” nowego selekcjonera. Czesław Michniewicz skorzystał z możliwości i wybrał bardzo szerokie grono reprezentantów. Warto dodać, że tak naprawdę nie wiadomo, jak będzie wyglądać program meczów podczas marcowego zgrupowania. Nadal bowiem nie ma oficjalnej informacji na temat barażów w ścieżce z reprezentacją Polski.

Wśród powołanych znaleźli się zawodnicy grający w lidze rosyjskiej. Mowa tutaj o trójce: Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus i Sebastian Szymański. Pierwszy z nich już postanowił, że rozwiąże kontrakt z Krasnodarem przy najbliższej okazji. Pozostała dwójka nadal gra i reprezentuje moskiewskie kluby.

Mateusz Klich wielkim nieobecnym

Na debiut w kadrze będzie miał okazje Konrad Michalak z tureckiego Konyasporu. Ponadto szansę na powrót do reprezentacji dostali Szymon Żurkowski czy Marcin Kamiński oraz Jacek Góralski. Powrót także zalicza Krystian Bielik, który niedawno wrócił po kontuzji i regularnie gra w Derby County.

Zabraknie jednak Mateusza Klicha. Pomocnik Leeds regularnie gra w Premier League, ale najwidoczniej nie zyskał uznania w oczach nowego selekcjonera. To największa niespodzianka pierwszych powołań.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO