FIFA gra z Rosją na czas. Baraże przełożone na czerwiec?
07.03.2022

Półfinał baraży z Rosją miał się odbyć 24 marca. Niestety FIFA nie potrafi do dzisiaj podjąć ostatecznej decyzji o walkowerze… Teraz okazuje się, że w światowej centrali piłki nożnej pojawił się kuriozalny pomysł, na który mieliby skorzystać Rosjanie.

Cezary Kulesza oraz reprezentanci Polski wyraźnie zakomunikowali, że nie zagrają z Rosją. Po zawieszeniu reprezentacji oraz klubów sprawa wydawała się jasna. Biało-czerwoni mieli bezpośrednio awansować do finału baraży i tam czekać na zwycięzcę pary Szwecja – Czechy. Teraz okazuje się jednak, że sytuacja wcale nie jest czarno-biała. Jak informuje Sebastian Staszewski z Interii, możliwe jest przeniesienie baraży na czerwiec.

Dzięki temu FIFA zyskałaby na czasie. Chodzi bowiem o sprawę rosyjskiego związku, który już zapowiedział skargę w tej sprawie do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie. Rozstrzygnięcie wyroku może potrwać nawet kilka miesięcy. Dlatego FIFA chciałaby zagrać na czas i wiedzieć na czym stoi przed oficjalnym ogłoszeniem walkoweru.

Podobnie miałaby wyglądać sprawa związana z przełożeniem meczów Ukrainy na czerwiec. W tym przypadku to jednak wydaje się jedyne możliwe rozwiązanie. Trudno bowiem oczekiwać od piłkarzy występów w obecnej sytuacji. Zwłaszcza że gracze miejscowych klubów przebywają w kraju i biorą czynny udział w wojnie.