Arkadiusz Milik coraz bliżej odejścia z OM?
08.03.2022

Coraz bardziej wydaje się zaogniać sytuacja pomiędzy Arkadiuszem Milikiem a Jorge Sampaolim. Prawdopodobnie, jeżeli Olympique Marsylia wkrótce nie zmieni szkoleniowca, to Polak będzie chciał opuścić klub.

Arkadiusz Milik nie może liczyć na regularną grę w podstawowym składzie swojej drużyny. Podczas niedzielnego meczu z Monaco Polak rozegrał 90 minut, jednak we wcześniejszych dwóch spotkaniach uzbierał jedynie dwanaście minut.

“Nie czuję rytmu meczowego”

Marsylia przegrała z Monaco 0:1, a Milik został zaproszony do pomeczowego wywiadu.

– Nie grałem w dwóch ostatnich starciach i po prostu brakuje mi rytmu meczowego. Czuję się lepiej, gdy gram co trzy dni. Decyzję podejmuje trener i ja muszę to uszanować – powiedział napastnik. Napięta sytuacja na linii Milik – Sampaoli trwa już od jakiegoś czasu. Już w styczniu reprezentant Polski narzekał na swoją sytuację, a trener odpowiadał mu również za pośrednictwem publicznych wypowiedzi.

Milik odejdzie po sezonie?

Jak donosi francuskie RMC Sport, Milik podjął już decyzję dotyczącą nowego sezonu. 28-latek miał podobno poinformować klub, że jeżeli Jorge Sampaoli pozostanie w Marsylii, to on będzie chciał zmienić pracodawcę w letnim okienku transferowym.

W tym sezonie Arkadiusz Milik rozegrał 27 meczów w barwach OM. Licząc wszystkie rozgrywki Polak strzelił 16 goli.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO