OFICJALNIE: Reprezentacja Polski w finale baraży o awans na Mundial!
08.03.2022

Jeszcze wczoraj denerwowaliśmy się doniesieniami o tym, że FIFA planuje przenieść barażowy mecz reprezentacji Polski z Rosją na termin czerwcowy. Całe szczęście te informacje okazały się nieprawdziwe, a w federacja podjęła decyzję o walkowerze na korzyść “Biało-czerwonych”.

Spotkanie barażowe pomiędzy Rosją a Polską miało odbyć się 24 marca w Moskwie. W związku z rosyjską agresją na Ukrainę, FIFA oraz UEFA wykluczyły drużyny z tego kraju ze wszystkich rozgrywek. Pomimo to, długo nie wiedzieliśmy, czy ostatecznie Polakom za wspominany mecz przyznany zostanie walkower, czy jednak federacja pokusi się o inne rozwiązanie.

We wtorek wieczorem FIFA wydała w tej sprawie oficjalny komunikat. Głos zabrał także Cezary Kulesza, który na swoim profilu na Twitterze poinformował o tym, że Polacy są już w finale baraży o Mundial, gdzie zagrają ze zwycięzcą potyczki Szwecji z Czechami.

Oprócz powyższego, FIFA poinformowała o tym, że spotkanie barażowe pomiędzy Szkocją a Ukrainą, zostało przełożone na czerwiec.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO