Adam Buksa z dubletem w Lidze Mistrzów CONCACAF

10.03.2022

Sezon w Ameryce Północnej dopiero rusza. Adam Buksa rozpoczyna go od dubletu w Lidze Mistrzów CONCACAF. Jego New England Revolution pokonało w 1/4 finału UNAM Pumas aż 3:0. Za tydzień rewanż w Meksyku.

To był trzeci mecz w sezonie 2022 (w MLS gra się systemem wiosna-jesień) i pierwsze trafienia Polaka. Najpierw 180 minut bez gola w dwóch meczach MLS. Wtedy New England Revolution zdobyło 4pkt, po tym jak pokonało FC Dallas i zremisowało z Portland Timbers. Teraz przyszedł czas dołączyć do Ligi Mistrzów CONCACAF. Rozgrywki w tej strefie rozpoczynają się od fazy 1/8 finału. Tam jednak ekipa Polaka miała wolny los. Teraz Adam Buksa i spółka trafili na meksykański UNAM Pumas.

Amerykański zespół rozbił rywala z Liga MX aż 3:0. Adam Buksa dobijał rywala pod koniec drugiej połowy. Gola na 1:0 strzelił Sebastian Lletget, natomiast polski napastnik trafił w 72. minucie oraz doliczonym czasie gry. To jego gole numer 25. i 26. odkąd przyjechał do Stanów. Lada moment będzie miał okazje także poprawić statystyki także w reprezentacji Polski. Dostał bowiem powołanie na dwa marcowe mecze – towarzyski ze Szkocją oraz finał baraży w Chorzowie.