Bogdan Racovițan nie zagra do końca sezonu
10.03.2022

Transfer Bogdana Racovițana do Rakowa Częstochowa wydawał się jednym z najciekawszych w zimowym okienku transferowym. Niestety na wstepy rumuńskiego obrońcy będziemy musieli poczekać aż do następnego sezonu.

Bogdan Racovițan przeniósł się do Rakowa z FC Botosani za około 600 tysięcy euro. 21-latek, który wychował się we francuskim Dijon miał być wzmocnieniem linii obrony wicemistrzów Polski. Jak się okazuje, licznik występów Racovițana w tej rundzie zatrzyma się na trzech meczach.

Kontuzja w meczu z Górnikiem

Podczas spotkania z Górnikiem Zabrze, które rozgrywano 20 lutego, doznał kontuzji. W tym tygodniu zawodnik przeszedł operację barku i jak poinformował klub, w tym sezonie piłkarza już nie zagra.

– Pechowa kontuzja miała miejsce podczas wyjazdowego meczu z Górnikiem Zabrze. Racovițan z dużym bólem opuścił boisko, a późniejsze diagnozy wskazały na konieczność operacji. Ta odbyła się dziś w Poznaniu i przebiegła pomyślnie. Teraz przed rumuńskim obrońcą czas rehabilitacji i pracy nad powrotem do pełnego zdrowia, co według prognoz może potrwać około cztery miesiące – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Po transferze do Rakowa Racovițan zdążył zaliczyć jedynie 113 minut na boisku. Złożyły się na to występy przeciwko Wiśle Kraków, Radomiakowi oraz Górnikowi Zabrze.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO