Liga Konferencji Europy: Milik z dubletem, Grabara obronił rzut karny

11.03.2022

W czwartkowy wieczór większość obserwatorów skupiła się na hitowych meczach w Lidze Europy. W cieniu tych rozgrywek, odbywały się również spotkania w Lidze Konferencji Europy, gdzie swoją uwagę zwróciło dwóch Polaków.

Dublet Arkadiusza Milika

Ostatnimi czasy bardzo głośno jest wokół osoby Arkadiusza Milika i jego relacji z trenerem Jorge Sampaolim. Wczoraj 28-latek wybiegł na murawę w podstawowym składzie OM na spotkanie z FC Basel. Już w 19. minucie Polak zaaplikował rywalom gola wykorzystując rzut karny w widowiskowy sposób – Milik delikatnie podciął piłkę i ta miękko wylądowała w samym środku bramki. Po przerwie napastnik podwyższył wynik dobijając futbolówkę po wcześniejszym strzale Valentina Rongiera.

Marsylia ostatecznie pokonała FC Basel, ale 2:1, bowiem w końcówce goście zdobyli trafienie honorowe.

Kamil Grabara z obronionym rzutem karnym

Szalony mecz miał miejsce w Eindhoven, gdzie PSV mierzyło się z FC Kopenhagą. Goście prowadzili już 3:1 do przerwy, ale całe starcie zakończyło się remisem 4:4. Przy wyniku 3:2 na korzyść Duńczyków rzut karny obronił Kamil Grabara. 23-letni bramkarz odbił strzał z jedenastu metrów Cody’ego Gakpo! Tym samym Holender nie zdołał skompletować w tym meczu hat-tricka, bowiem trafił do siatki w dwóch innych sytuacjach.

Pozostałe mecze

Bramek nie brakowało również na innych stadionach. Uwagę może zwracać wynik z Belgradu, gdzie Partizan przegrał z Feyenoordem aż 2:5. Wymęczone zwycięstwo 1:0 odniosła Roma ogrywając na wyjeździe Vitesse Arnhem. Do awansu zbliżyło się także Leicester City, które pokonało 2:0 francuskie Rennes.