Drużyny z Ameryki Południowej zagrają w Lidze Narodów? Szef UEFA nie widzi przeszkód
11.03.2022

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin poinformował w rozmowie z dziennikiem “Globo”, że format rozgrywek Ligi Narodów może niebawem ulec zmianie. Do rozgrywek miałyby dołączyć drużyny z Ameryki Południowej. 

Liga Narodów miała być przedsięwzięciem, które zastąpi mecze towarzyskie i sprawi, że praktycznie każdy mecz w reprezentacyjnym kalendarzu będzie rozgrywany o mniejszą lub większą stawkę. Aleksander Ceferin uważa, że znacznie ograniczyło to jednak liczbę meczów rozgrywanych pomiędzy reprezentacjami europejskimi oraz reprezentacjami z innych kontynentów. – Po utworzeniu Ligi Narodów nasze zespoły nie grają już zbyt wielu meczów towarzyskich. Jednocześnie wielkie drużyny z Europy nie grają przeciwko Brazylii, Argentyny czy z Urugwajem. Te federacje chciałyby rywalizacji z ekipami ze Starego Kontynentu – mówi w rozmowie z “Globo”.

Brazylia i Argentyna w Lidze Narodów?

– Nie mogę teraz podać zbyt wielu szczegółów, ale uważam, że gra reprezentacji z Ameryki Południowej w Lidze Narodów jest wykonalna. To byłaby dobra rzecz, ale nie możemy jeszcze zbyt wiele zdradzić zapowiada Ceferin. Szef europejskiej federacji odniósł się także do słów selekcjonera reprezentacji Brazylii – Tite – który narzekał, że nie może sprawdzić siły swojej reprezentacji w meczach z europejskimi reprezentacjami.

– Tite mówi prawdę. Jeszcze trudniej jest im grać na mundialu z drużynami europejskimi, bo to inny styl gry. Jest tylko 10 zespołów w CONMEBOL, podczas gdy w Europie jest ich 55, więc mamy więcej jakościowych ekip. Być może to jest jeden z powodów, przez który europejskie zespoły dominują na mistrzostwach świata od 2006 roku – skwitował Ceferin.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO