Powrotu do reprezentacji jednak nie będzie. Bartosz Salamon kontuzjowany

14.03.2022

Bartosz Salamon doznał podczas spotkania z Wisłą Kraków groźnie wyglądającej kontuzji i jego powrót do reprezentacji Polski stanął pod ogromnym znakiem zapytania. Wydaje się, że pomimo powołania otrzymanego od Czesława Michniewicza, Salamon nie będzie mógł stawić się na najbliższym zgrupowaniu. 

Wielki pech Bartosza Salamona. Obrońca Lecha Poznań otrzymał w ostatnim czasie od Czesława Michniewicza szansę na powrót do reprezentacji Polski po prawie sześciu latach przerwy. Plany polskiego obrońcy najpewniej pokrzyżuje jednak kontuzja, której nabawił się w niedzielnym spotkaniu z Wisłą Kraków.

Powrotu jeszcze nie będzie

– Bartek leży teraz na stole i zajmuje się nim lekarz. Nie wygląda to dobrze. Bez dokładniejszych badań nie możemy nic więcej powiedzieć, ale z niepokojem będę czekał na wyniki badań – powiedział na świeżo po meczu z Wisłą szkoleniowiec poznaniaków – Maciej Skorża.

Salamon nabawił się kontuzji już w doliczonym czasie gry, kiedy zderzył się z Elvisem Manu. Lewe kolano obrońcy wygięło się w nienaturalny sposób i można się spodziewać, że piłkarza Lecha czeka dłuższa przerwa w grze. Salamon nie był stanie opuścić murawy o własnych siłach i sztuka ta udała mu się dopiero po wsparciu udzielonym przez sztab medyczny Lecha Poznań. Boiskowym wydarzeniom niespokojnie przyglądał się z wysokości trybun selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.