Ekstraklasa: Wisła Płock celuje w wygraną w Lubinie

19.10.2018
kurs 2.05
Ekstraklasa
Zagłębie Lubin - Wisła Płock (Zagłębie powyżej 1,5 gola)
+

Wisła Płock w niedzielnym meczu z Lubinie zagra pod wodzą nowego szkoleniowca. Po porażce 0:4 z Pogonią w Szczecinie Nafciarze pożegnali się z Dariuszem Dźwigałą. Jego miejsce zajął Kibu Vicuna. – Chciałbym zacząć pracę od zwycięstwa – mówi hiszpański trener. Początek spotkania o godzinie 15.30.

Będzie to trudne zadanie, gdyż Wisła w tym sezonie spisuje się średnio. Zarówno u siebie, jak i na wyjazdach, gdzie odniosła jedno zwycięstwo, nad beznadziejną na początku sezonu Legią Warszawa (4:1). Pracę Vicuna rozpoczął od porażki w towarzyskim spotkaniu z pierwszoligową Wartą Poznań. – Jestem zadowolony z występu zespołu, oczywiście przegrana smuci, ale to był tylko sprawdzian, możliwość przetestowania piłkarzy i nowych ustawień. Mamy sporo wniosków i wiemy, co jest do poprawienia – przyznał Hiszpan.

Vicuna, mimo słabych wyników, chwali umiejętności zawodników Wisły. – To drużyna dobrze wyszkolona technicznie, który nieźle się sprawdza w grze ofensywnej. Wiem, że drużyna traci bardzo dużo bramek, ale potrafi też zdobywać, nawet cztery, jak w wygranym spotkaniu z Legią w Warszawie – podkreślił trener Nafciarzy. – Znam wartość drużyny i wiem, że mam do dyspozycji dobrych piłkarzy, których trzeba tylko odpowiednio ustawić, a będą wiedzieć, co mają robić – dodał.

W ostatnich sześciu meczach pomiędzy tymi drużynami na poziomie ekstraklasy Wisła wygrała trzy, a Zagłębie dwa. W poprzednim sezonie w Lubinie padła remis 2:2. – Wszyscy bardzo chcielibyśmy wygrać niedzielny mecz i awansować w tabeli. Nasze aktualne miejsce jest nieadekwatne do tego, co potrafimy i co chcemy osiągnąć – przekonuje pomocnik gości Dominik Furman.

Etoto na wygraną Zagłębia proponuje kurs 2.25, gości 3.30, a za remis 3.45. Lubinianie w tym sezonie na własnym stadionie odnieśli trzy zwycięstwa, a dwa mecze przegrali. W każdym z tych meczów padały bramki, zawsze powyżej jednej. Dlatego proponujemy zdarzenie, więcej niż 2,5 gola za 1.83. Nasz typ: Zagłębie powyżej 1,5 gola – 2.05.