Skorża odpowiada Papszunowi. “Mam nadzieję, że środowisko sędziowskie jest odporne”
19.03.2022

Przed kilkoma dniami Marek Papszun zdecydował się publicznie wypowiedzieć bardzo kontrowersyjne zdanie. Szkoleniowiec Rakowa przyznał, że “faworytem do zdobycia tytułu jest Lech, również ze względu na sędziowanie”. O te słowa zapytany został opiekun Kolejorza, Maciej Skorża.

W ostatni poniedziałek Raków Częstochowa pokonał Stal Mielec i został nowym liderem tabeli. Po spotkaniu wypowiedzi dla magazynu “GOL” w TVP Sport udzielił Marek Papszun. Opiekun zespołu spod Jasnej Góry po raz kolejny podkreślił, że faworytem do zdobycia mistrzostwa pozostaje Lech, ale nie tylko z powodów boiskowych.

– Faworytem do mistrzostwa Polski jest Lech. Jeszcze, jeśli weźmiemy pod uwagę okoliczności ostatnich meczów Lecha. Zwracam uwagę na sędziowanie, które nie było najlepsze i w niedzielę i ostatnio w meczu z nami… co zrobić, musimy grać dalej – mówił Papszun. Więcej na temat tej wypowiedzi pisaliśmy tutaj.

Skorża odniósł się do słów Papszuna

Przed sobotnim meczem Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok o odniesienie się do wypowiedzi Marka Papszuna poproszony został Maciej Skorża. Opiekun Kolejorza zareagował bardzo spokojnie podkreślając, że wierzy w “odporność środowiska sędziowskiego”.

– Gdybyśmy mieli przeanalizować wszystkie decyzje sędziów to w przypadku Rakowa również znalazłoby się kilka kontrowersyjnych. Ja nie zamierzam iść tą drogą i mam nadzieję, że środowisko sędziowskie jest odporne na takie prowokacje i wywieranie presji ze strony trenerów – przyznał Skorża.

Przypomnijmy, że w tej kolejce Raków i Lech zagrają mecze przed własną publicznością. Do Częstochowy przyjdzie Legia Warszawa, natomiast przy Bułgarską zawita Jagiellonia Białystok. Początek spotkań odpowiednio o 15:00 oraz 20:00.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO