Jurgen Klinsmann: „Lewandowski powinien zostać w Bayernie”

19.03.2022

Temat odejścia Roberta Lewandowskiego z Bayernu powraca jak bumerang. Polski napastnik nadal nie złożył podpisu pod nową umową z Bawarczykami i jego przyszłość wciąż pozostaje niepewna. Jurgen Klinsmann uważa, że najlepszym rozwiązaniem dla obu stron byłoby parafowanie przez Lewandowskiego nowego kontraktu z Bayernem. 

Cały czas ważą się losy przyszłości Roberta Lewandowskiego. Polak zwleka z podpisaniem nowego kontraktu z Bayernem i im dłużej 34-letni napastnik wstrzymuje się z parafowaniem umowy, tym pojawia się pogłosek dotyczących potencjalnych kierunków, które obrać może Lewandowski.

„Powinien zostać w Monachium”

Jurgen Klinsmann uważa, że Robert Lewandowski powinien pozostać w Monachium, a Bayern powinien mu to umożliwić i zgodzić się na warunku stawiane przez Polaka. – Uważam, że Lewandowski powinien zostać w Monachium tak długo, jak chce i tak długo, jak utrzyma formę i chęć zdobywania bramek oraz dopóki będzie mu dopisywać zdrowie – mówi były selekcjoner reprezentacji Niemiec.

– W ciągu ostatnich 15 lat udowodnił, że jest niezwykle zmotywowany i głodny strzelania goli. Myślę, że negocjacje o przedłużeniu przez niego kontraktu z Bayernem powinny być bardzo łatwe i szybkie. On dobrze czuje się w Monachium, ludzie też go tam kochają. Nie widzę powodu, żeby nawet myślał o przejściu gdzie indziej – dodaje Klinsmann.