Serie A: Sampdoria – Sassuolo. Szczelna defensywa kontra skuteczny atak
kurs 2.20
Serie A
Sampdoria - Sassuolo (pierwsza połowa)
X

Sampdoria straciła najmniej bramek ze wszystkich drużyn Serie A. W poniedziałek zmierzy się u siebie z Sassuolo. Zespołem, który bardziej stawia na atak, niż na defensywę. Początek meczu o godzinie 20.30.

Sampdoria w ośmiu spotkaniach zdobyła 14 punktów: cztery zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki. Klub w którym występuje trzech polskich zawodników: Karol Linetty, Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki, jesienią słynie z dobrej defensywy. Stracił najmniej bramek w lidze, zaledwie cztery. Na drugim biegunie jeśli chodzi o szczelność defensywy znajduje się ich poniedziałkowy rywal. Sassulo za bardzo nie przejmuje się defensywą. Straciło czternaście bramek, ale zdobyło o jedną więcej. W tym elemencie znajduje się w czołówce zespołów Serie A.

Marco Giampaolo podkreślił przed meczem, że pierwszy występ po przerwie na reprezentację jest wielką niewiadomą. – Jestem szczęśliwy, gdy moi zawodnicy są powoływani do reprezentacji. Zakładanie koszulki swojego kraju jest zaszczytem. Bez względu ile minut rozegrają w spotkaniu kadry, zawsze wracają z większym doświadczeniem. Wiadomo jednak, że postawa drużyny po przerwie na reprezentację jest sporą niewiadomą. Pokazały to sobotnie spotkania. Zobaczymy jak będzie z nami. Wierzę w zwycięstwo, ale czeka nas trudne zadanie. Zmierzymy się z drużyną, która ma pomysł na grę, lubi atakować i jest dobra technicznie – stwierdził szkoleniowiec Sampdorii.

Zadyszka gości

Sassuolo w pierwszych sześciu meczach zanotowało cztery wygrane, remis i porażkę. Później przyszła zadyszka, dwie przegrane, choć trzeba przyznać, że rywale do najłatwiejszych nie należeli: AC Milan (1:4) i Napoli (0:2). W tym drugim meczu trener Roberto de Zerbi nie skorzystał z usług podstawowych piłkarzy: Domenico Berardiego i Federico di Francesco. W poniedziałek powinni zagrać. Zabraknie natomiast pauzującego za kartki Rogerio.

Sampdoria według Totolotka ma więcej szans na wygraną. Kurs na zwycięstwo gospodarzy – 2.10, na gości 3.20, a na remis 3.45. W poprzednim sezonie Sassuolo wygrało oba spotkania po 1:0. Poniżej 2,5 gola – 2.05. Nasz typ: remis po pierwszej połowie za 2.20. Można również zaryzykować, że tym razem gospodarze wygrają.