Maciej Rybus i Karol Świderski nie stawią się na zgrupowaniu reprezentacji Polski
21.03.2022

Czesław Michniewicz powołując 33. zawodników zapewnił sobie względny spokój personalny na marcowym zgrupowaniu. Już dzisiaj pierwszy trening kadry biało-czerwonych. Wiadomo, że na nim nie zobaczymy dwójki zawodników. Maciej Rybus i Karol Świderski wypadają z powodów zdrowotnych.

Pierwszy z nich dostał pozytywny wynik na obecność koronawirusa w swoim organizmie. Drugi z kolei naciągnął mięsień w swoim trzecim meczu w barwach Charlotte FC. Obaj zawodnicy ani nie przyjadą na zgrupowanie, ani tym bardziej nie wezmą udziału w żadnym z dwóch zaplanowanych meczów.

Nie wiadomo czy Czesław Michniewicz zdecyduje się powołać kogoś w miejsce tej dwójki. Maciej Rybus będzie nieobecny, ale na lewej stronie boiska jest bowiem nadal trzech zawodników, którzy mogą zagrać na wahadle. Tymoteusz Puchacz, Arkadiusz Reca oraz Patryk Kun. Możliwe jednak, że szansę dostanie Nicola Zalewski. Zawodnik Romy dostał powołanie do kadry U21, ale selekcjoner w wywiadzie dla Łączy nas Piłka wspominał, że możliwe są jeszcze przesunięcia na linii dorosła kadra – młodzieżówka w trakcie zgrupowań.

W ataku sytuacja także spokojna. Karol Świderski wypada, ale jest czterech zawodników do gry na tej pozycji. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek oraz Adam Buksa. Tutaj także obecny stan posiadania powinien wystarczyć selekcjonerowi, by umiejętnie zarządzić siłami podczas zgrupowania.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO