Japonia i Arabia Saudyjska awansują na mundial. Australie czekają tylko baraże

24.03.2022

Dopiero wieczorem czekają nas emocje związane z europejskimi meczami o finały barażów. Tymczasem w Azji poznaliśmy dwie kolejne ekipy, które awansowały na mundial. Japonia po wygranej nad Australią zapewniła sobie bilety do Kataru.

Dzisiaj rano polskiego czasu, Australia grała z Japonią. To było kluczowe spotkanie dla drugiej z grup azjatyckich eliminacji. Ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni wygrała na wyjeździe 2:0 po golach Kaoru Mitomy. W ten sposób Japonia zapewniła sobie awans na mundial. Przy okazji przepustki zgarniają także gracze Arabii Saudyjskiej. Ci ostatni prowadzili przed tą kolejką w grupie, a swój mecz rozegrają dzisiaj o 16:00. Rywalem będą Chińczycy, którzy w roli gospodarzy wystąpią w Sharjah, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Już wcześniej na mundial awansowały dwie ekipy z grupy A. Mowa o Iranie i Korei Południowej. To oznacza, że w Azji pozostała jeszcze jedna zagadka. Chodzi o wyłonienie ekipy, która zagra w barażach z piątą drużyną strefy CONMEBOL. Najpierw jednak będzie trzeba rozegrać baraż pomiędzy drużynami z trzecich miejsc. Już teraz wiadomo, że jedną z nich będzie Australia. Drugą wyłonią dwie ostatnie kolejki grupy A. Na dzisiaj najbliżej celu jest kadra Zjednoczonych Emiratów Arabskich. ZEA ma 9pkt, a goniące ją ekipy Libanu i Iraku tracą odpowiednio 3 i 4 oczka.