Poradnik bukmachera: Tak strzela Ekstraklasa
21.10.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:30

Nasze poprzednie zestawienie statystyczne spotkało się z Waszym zainteresowaniem. Dlatego zgodnie z obietnicą (choć nieco później) mamy także garść informacji bramkowych dotyczących naszej Ekstraklasy. Przygotowując najlepsze typy ekstraklasy często sięgacie po granie „over/under” lub innego rodzaju kombinacje bramkowe, dlatego warto wiedzieć, kto i ile strzela a także o czym często zapominamy ile traci bramek.

Dla przypomnienia aktualna tabela Ekstraklasy (uwzględniono już piątkowe i sobotnie mecze 12. kolejki).

Pora na najbardziej podstawowe zestawienie czyli zdobytych i straconych bramek, z podziałem na połowy spotkania (w nawiasie miejsce w tabeli).

Od razu widać jak bardzo zdobycze i straty bramkowe odzwierciedlają się w tabeli straconych i zdobytych bramek. Najbardziej zaskakującą jest chyba pozycja Legii, która w tabeli bramek jest w środku tabeli. Jednak wystarczy zerknąć na tę ze stratami, gdzie lepszy wynik ma tylko Wisła i już wszystko jasne. Wybierają najlepsze typy ekstraklasy warto także poszukać pewnych anomalii. Korona Kielce zdobyła 16 bramek, ale tylko 3 w pierwszej połowie. Z drugiej strony warto zerknąć na „słabnięcie” Pogonii i Jagiellonii, które w pierwszej połowie mogą poszczycić się zaledwie 3 straconymi bramkami. Jednak druga połowa to odpowiednio 12 i 11 bramek wpuszczonych do własnej siatki.

Kolej na tak popularne „under/over” (wytłuściliśmy dla wygody wyróżniające się statystyki).

 

Na dobry początek mamy oczywisty wniosek oczywisty. Zagłębie Sosnowiec jest „overowe”. 83%(!) meczów beniaminka kończyło się z minimum 3 bramkami. Po drugiej stronie mamy z kolei Lechię Gdańsk, podczas 2/3 jej meczów kibice oglądali maksymalnie 2 gole. Wybierając najlepsze typy ekstraklasy warto także przyjrzeć się różnicy podczas meczów domowych i wyjazdowych. Przykład Jagiellonii Białystok jest tutaj niemal wzorcowy. Kiedy gra u siebie bramek jest zdecydowanie więcej, na wyjeździe zmienia taktykę i tylko raz zdarzył się jej mecz z więcej niż dwoma bramkami w obu siatkach.

Jeżeli analizujemy najlepsze typy ekstraklasy na bramki, to warto zwrócić uwagę na typ „strzelą pierwsi”, bo pojawia się u każdego bukmachera w każdym meczu.

 

Często zdarza się, że w danym meczu najlepszy typ jest właśnie ten na otwarcie wyniku, a jak pokazuje powyższa tabela można spokojnie znaleźć ekipy, które w tym przodują i dołują. Cracovii udało się to tylko raz, a z kolei Jagiellonia, Lechia i Lech w 2/3 swoich spotkań otwierały wynik.

Na koniec dla poszukiwaczy najlepszych typów Ekstraklasy, coś dla grających live’y. Mamy dla Was zestawienie drużyn, które się nie poddają i mimo, że mecz się im nie układa grają do końca. Dokładniej zestawienie drużyn, które mecz przegrywały, a i tak ugrały przynajmniej punkt.

 

Jeżeli podobają Wam się te statystyki, to mamy dla Was inną podpowiedź przy poszukiwaniu najlepszych typów ekstraklasy.

Poradnik bukmachera: Tabela prawdę Ci powie

Dla tych, którzy chcą sobie odświeżyć podstawy mamy także wcześniejsze odcinki naszego poradnika.

Poradnik bukmachera: Nasz antydekalog gracza

 

Poradnik bukmacherski: Combo, system, singiel, ako?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO