Daniele Orsato sędzią meczu Polska – Szwecja
28.03.2022

We wtorek na Stadionie Śląskim w Chorzowie reprezentacja Polski rozegra najprawdopodobniej najważniejszy mecz tego roku. Stawką spotkania przeciwko Szwecji będzie awans na Mistrzostwa Świata w Katarze. Rozjemcą tego starcia będzie włoski arbiter, Daniele Orsato.

UEFA wytypowała sędziów

Po rozstrzygnięciach w pierwszych meczach barażowych UEFA wskazała arbitrów na kolejne spotkania, których stawką będzie zgarnięcie biletu na Mistrzostwa Świata 2022. Do Chorzowa zawita 46-letni Daniele Orsato. Jego asystentami będą Ciro Carbone oraz Alessandro Giallatini, za sprawy techniczne odpowiadać będzie Davide Massa, natomiast system VAR obsługiwać będą Massimiliano Irrati wraz z Marco Guidą.

Czwarty mecz Polaków dla Orsato

W przeszłości Daniele Orsato już trzykrotnie sędziował spotkania biało-czerwonych. Ostatnim była potyczka z Hiszpanią podczas Euro 2020, kiedy padł remis 1:1, ale nie obyło się bez kontrowersyjnych sytuacji. Wcześniej włoski sędzia gościł w Polsce przy okazji meczu kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2018 przeciwko Czarnogórze oraz towarzyskiej konfrontacji z Niemcami w 2011 roku.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO