Kolejne awanse na mundial

30.03.2022

Nie tylko Europa rywalizowała we wtorkowy wieczór o awans na mundial. Na Starym Kontynencie swoje przepustki do Kataru wywalczyła Polska i Portugalia. Finalistów Mistrzostw Świata poznaliśmy także w Afryce, a w dwóch innych przypadkach znamy rozstrzygnięcia dotyczące baraży.

Jako pierwsze rozstrzygnięcia zapadły w Azji. Tam poznaliśmy duet drużyn, które w czerwcu rozegrają azjatycki baraż. To jednak będzie pierwszy krok w kierunku katarskiego mundialu. Przedstawiciel Azji wyłoniony na kontynencie będzie musiał zmierzyć się z piątą ekipą z Ameryki Południowej. W czerwcowym meczu Australia zagra ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Pierwsi już kilka dni temu mieli zapewnione trzecie miejsce w swojej grupie. ZEA pokonało Koreę Południową i potwierdziło awans do decydującego meczu.

Rywalem zwycięzcy tej pary będzie Peru. Ricardo Gareca i jego podopieczni minionej nocy pokonali Paragwaj. W ten sposób utrzymali piąte miejsce i nie pozwolili się wyprzedzić Kolumbii, która także zgarnęła trzy punkty. Peruwiańczycy zatem mogą w spokoju oczekiwać spotkania w czerwcu, które da przepustkę do mundialu.

Afryka zakończyła

Wczoraj zakończyły się eliminacje na Czarnym Kontynencie. Pięć ekip awansowało już na mundial. Ghana po dwóch meczach okazała się lepsza od Nigerii. W drugiej parze mieliśmy powtórkę z finału Pucharu Narodów Afryki. Znowu Senegal pokonał Egipt i w ten sposób Mo Salaha nie zobaczymy na mundialu. Kolejnymi ekipami, które wywalczyły przepustki to: Kamerun, Maroko oraz Tunezja.

Kolejne rozstrzygnięcia

Najbliższej nocy poznamy dwa kolejne zespoły, które awansują na mundial. Mowa o strefie CONCACAF, a zatem prawdopodobnie będą to Meksyk i USA. W takim przypadku Kostaryka trafi do baraży interkontynentalnych. Tam ekipa z Ameryki Środkowej zmierzy się ze zwycięzcą dzisiejszego finału eliminacji w strefie Oceanii. W nim Wyspy Salomona zagrają z Nową Zelandią. Tutaj oczywiście murowanym faworytem będą „goście”. Bierzemy ich w cudzysłów, bowiem spotkanie odbędzie się w Dausze.