Meksyk i USA zapewniają sobie awans do Kataru. Znamy już 29. finalistów mundialu!
31.03.2022

Już tylko trzy niewiadome pozostały przed piątkowym losowaniem Mistrzostw Świata w Katarze. Te rozstrzygnięcia zapadną dopiero w czerwcu. Minionej nocy poznaliśmy dwie kolejne ekipy, które zapewniły sobie udział w mundialu. Meksyk i USA dopełnili formalności zajmując drugie i trzecie miejsce w strefie CONCACAF. 

Nie było niespodzianki w ostatnim dniu kwalifikacji w Ameryce Północnej i Środkowej. Zgodnie z planem dwóch kontynentalnych hegemonów zdobyło przepustki do Kataru. Jednak nie było tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. Meksyk nie miał problemów z Salvadorem. Ich wygrana 2:0 dała im drugie miejsce, zaraz za Kanadą. Z kolei Amerykanie polegli w San Jose z Kostaryką. To sprawiło, że obie ekipy skończyły z takim samym dorobkiem punktowym – po 25 oczek. W tym przypadku decydujący był bilans bramkowy. Amerykanie zakończyli eliminacje mając +11, a Kostaryka +5. Dlatego “Jankesi” bezpośrednio trafili na mundial, wracając na niego po nieobecności w Rosji. Kostarykę czeka jeszcze baraż.

Baraże w czerwcu

Już za dwa i pół miesiąca poznamy trzech ostatnich finalistów. Docelowo miały być dwa interkontynentalne baraże, ale przecież Europa jeszcze musi dokończyć swoje eliminacje. Mowa o ścieżce, w której są Ukraińcy. Nasi wschodni sąsiedzi mają do rozegrania mecz ze Szkocją, który wyłoni finałowego rywala dla Walijczyków.

Na poziomie interkontynentalnym wiemy, że Nowa Zelandia zagra z Kostaryką. Pierwsi wczoraj pokonali Wyspy Salomona 5:0 w finale kontynentalnym w Oceanii. Drudzy, mimo wygranej z USA, zajęli czwarte miejsce. To oni będą faworytem tej pary. Inna ekipa z Ameryki, tyle że Południowej, Peru powinno być faworytem barażu z przedstawicielem Azji. Tym bardzie ktoś z dwójki Zjednoczone Emiraty Arabskie – Australia.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO