Transfer Lewandowskiego do Barcelony możliwy? Gianluca Di Marzio komentuje pogłoski
02.04.2022

Sporo w ostatnich dniach mówi się o potencjalnych przenosinach Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony. Szanse na taki ruch ocenił znający od podszewki środowisko piłkarskie dziennikarz Gianluca Di Marzio. 

Wraz z końcem przyszłego sezonu wygasa umowa Roberta Lewandowskiego z Bayernem. Im mniej czasu pozostało do tego momentu, tym więcej pojawia się plotek transferowych łączących polskiego napastnika z nowymi pracodawcami. Jednym z klubów zainteresowanych usługami Polaka miałaby być FC Barcelona. Gianluca Di Marzio nie ocenia zbyt wysoko szans na taki transfer.

Szanse na odejście z Bayernu są małe

– Barcelona, Real czy Manchester City szukają topowego napastnika, ale myślę, że Bayern będzie chciał nadal współpracować z Robertem Lewandowskim. On jest dla nich idealnym graczem, nie szukają nowego napastnika – powiedział Di Marzio w rozmowie z portalem “wettfreunde.net”.

– Nie sądzę, by Lewandowski opuścił Bayern. W tym klubie ma wszystko, czego potrzeba. Tam może zakończyć karierę. Myślę, że szansa na jego odejście z Monachium jest bardzo mała – ocenił włoski dziennikarz.