Z kim zagramy przed mundialem? W grę wchodzi mecz z Kolumbią
03.04.2022

Po tym jak rozlosowano grupy katarskich mistrzostw świata PZPN rozpoczął poszukiwanie spraingpartnerów, z którymi reprezentacja Polski mogłaby zmierzyć się przed mundialem. Wielce prawdopodobne wydaje się, że nasi kadrowicze zmierzą się z Kolumbią. 

Przed rozpoczęciem mistrzostw świata reprezentacja Polski miałaby rozegrać jeden mecz towarzyski. Bardzo możliwe, że będzie to mecz z reprezentacją ze strefy CONMEBOL. Polski Związek Piłki Nożnej nie zamierza jednak ograniczać się do ekip, które zakwalifikowały się na mundial.

Zagramy z Kolumbią?

22 listopada spotkaniem z Meksykiem reprezentacja Polski rozpocznie swój udział w mistrzostwach świata. Dla Polskich kibiców emocje związane z meczami kadry rozpoczną się jednak nieco wcześniej. Najprawdopodobniej 16 listopada biało-czerwoni rozegrają jeden mecz towarzyski. Sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski sugeruje, że rywalem reprezentacji Polski w tym spotkaniu może być drużyna z Ameryki Południowej.

— Są wstępne rozmowy. Będzie to najprawdopodobniej ktoś z Ameryki Południowej — mówi Wachowski. Kolumbia na pewno jest na shortliście drużyn, z którymi możemy się zmierzyć przed mundialem. Każda z drużyn jest w orbicie zainteresowań, nawet Brazylia. Chcielibyśmy, aby to starcie zostało rozegrane w Polsce – dodał Sekretarz Generalny PZPN.