I liga: Termalica nie powinna stracić punktów ze Stomilem
23.10.2018
kurs 1.89
I liga
Termalica - Stomil (Termalica powyżej 1,5 gola)
+

W zaległym spotkania z 14 kolejki Termalica zmierzy się na własnym stadionie ze Stomilem Olsztyn. Po słabszym początku sezonu spadkowicz z ekstraklasy złapał odpowiedni rytm. W środę powinien dopisać sobie kolejne trzy punty. Początek meczu o godzinie 18.00.

Obie drużyny więcej dzieli, niż łączy. Gospodarze mają bardziej doświadczony zespół, zabezpieczenie finansowe oraz ładniejszy stadion. Stomil boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Z tego powodu przed poprzednią kolejką z prowadzenia zespołu zrezygnował Kamil Kiereś, którego zastąpił Piotr Zajączkowski. Pracę rozpoczął od remisu u siebie z Puszczą Niepołomice (2:2).

Termalica pokonała natomiast 3:1 Garbarnię Kraków, chociaż miała pewne problemy. Beniaminek do przerwy przeważał, a po zmianie stron zdobył bramkę. To jednak nie wystarczyło nawet na wywalczenie jednego punktu. – Naszym założeniem przed tym spotkaniem było zachowanie czystego konta. Tak się jednak nie stało. To był trudny moment meczu. Nasza reakcja okazała się bardzo dobra. Nie straciliśmy wiary. Zaczęliśmy grać szybciej, pomogły również zmiany, które przeprowadziliśmy. Ostatecznie strzeliliśmy trzy bramki i wygraliśmy z czego się bardzo cieszę – mówił po spotkaniu trener Marcin Kaczmarek.

Klub z Niecieczy w tym sezonie ma problemy z zachowaniem czystego konta bramkowego. Tracił gola w każdym meczu, łącznie 26. Gorsza pod tym względem – o jedno trafienie – jest tylko zamykająca tabelę Garbarnia. Stomil natomiast dał sobie wbić osiemnaście goli. W tabeli obie drużyny dzielą cztery punkty. Termalica zajmuje 15 pozycję, a zespół z Olsztyna siedemnastą.

Faworytem do zwycięstwa są gospodarze, którzy dopisując trzy punkty mogą opuścić miejsce barażowe. Fortuna na wygraną Termaliki proponuje kurs 1.85, na remis 3.40, a na przyjezdnych 4.15. Stomil w tym sezonie na obcych boiskach rozegrał 10 spotkań. Przegrał z nich siedem, a wygrał dwa. Nie spodziewamy się kolejnego sukcesu. Według nas gospodarze strzelą przynajmniej dwa gole – 1.89. I to jest nasz typ na ten mecz.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO