II liga: Czołówka gra ze sobą. Radomiak może to wykorzystać
26.10.2018
kurs 2.10
II liga
Siarka - Radomiak
2

Korzystny układ par dla Radomiaka w 16. kolejce II ligi. Cztery czołowe zespoły grają ze sobą, i pewne jest, że wszystkie nie zdobędą kompletu punktów. Klub z Radomia może to wykorzystać i przy wygranej w Tarnobrzegu może awansować nawet na trzecią pozycję w tabeli. Początek spotkania o godzinie 14.00.

Radomiak zajmuje w tabeli 5 pozycję, ze stratą aż dwunastu punktów do prowadzącego Widzewa Łódź. Do drugiej Elany straty wynoszą już tylko sześć oczek, a do trzeciego GKS Bełchatów zaledwie punkt. Zespół prowadzony przez Dariusza Banasiaka rozegrał jednak o jedno spotkanie mniej od wszystkich drużyn czołówki.

W sobotę zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg. Wygrana, przy korzystnych wynikach w meczach pierwszego Widzewa z trzecim GKS Bełchatów oraz drugiej Elany Toruń z czwartą Olimpią Grudziądz, dla Radomiakowi trzecią pozycję. Rywal po niezłym początku sezonu spisuje się ostatnio fatalnie. Gospodarze sobotniego pojedynku przegrali sześć z siedmiu ostatnich spotkań. Zdobyli w nich zaledwie jeden punkt, po remisie 2:2 z Elaną.

Problemy na wyjazdach

To jednak marne pocieszenie dla Radomiaka, który na wyjazdach nie spisuje się najlepiej. Dla porównania bilans na własnym stadionie to: 6-1-1, a na obcych boiskach 1-2-3. – Siarka jest w głębokim kryzysie, ale my też na wyjazdach nie gramy dobrze. To jest dla nas mecz na przełamanie i jedziemy do Tarnobrzega go wygrać – zapowiada Banasiak.

W zespole Siarki nie zagrają pauzujący za kartki: pomocnik Mateusz Janeczko oraz napastnik Krzysztof Ropski. W drużynie gości zabraknie podstawowego młodzieżowca Jakuba Wawszczyka, także pauzuje za kartki. Radomiak w składzie ma natomiast Leandro, który zdobył w tym sezonie dziewięć bramek. – Wszyscy wiemy jaki jest Leo i ile daje drużynie. Miałem do niego trochę pretensji za mecze, które przegraliśmy. Nie brał na siebie odpowiedzialności. W meczu z Pogonią Siedlce udowodnił, że przerasta ligę. Jestem zadowolony, że mamy takiego zawodnika w zespole – podkreśla Banasiak.

Totolotek na gospodarzy wystawił kurs 3.25, na remis 3.20, a na gości 2.10. Siarka znajduje się w takim kryzysie, że Radomiak powinien to wykorzystać. Nasz typ: Radomiak.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO