Festiwal bramek w derbach Londynu. Arsenal wygrywa z Chelsea!
20.04.2022

Kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć derbowe starcie Chelsea z Arsenalem na Stamford Bridge z pewnością nie żałują tej decyzji. W środowym starciu zobaczyliśmy aż sześć goli. Z trzech punktów cieszą się “Kanonierzy”, którzy wygrali 4:2.

Od pierwszego gwizdka sędziego mecz rozgrywany był w bardzo szybkim tempie. Już w 13. minucie spotkania z gola cieszyli się goście. Fatalny błąd Andreasa Christensena wykorzystał Eddie Nketiah, który z łatwością pokonał Edouarda Mendy’ego. Na odpowiedź “The Blues” nie musieliśmy zbyt długo czekać. Cztery minuty później stan rywalizacji wyrównał Timo Werner. Piłka po uderzeniu niemieckiego zawodnika odbiła się jeszcze od jednego z graczy Arsenalu i zmyliła Ramsdale’a, który nie zdołał sięgnąć futbolówki.

Obie drużyny dążyły do strzelenia kolejnego gola. Ta sztuka udała się “Kanonierom” w 27. minucie potyczki. Podopieczni Mikela Artety wykonali bardzo sprawny kontratak, który zakończył ostatecznie Emile Smith Rowe. Ponownie reakcja gospodarzy była bardzo szybka. Bramkę na 2-2 zdobył Cesar Azpilicueta. Hiszpański defensor wykorzystał podanie od Masona Mounta.

Arsenal wygrywa derby

Przez całe spotkanie obrona “The Blues” grała bardzo chaotycznie. Prawdziwy popis defensywy Chelsea zobaczyliśmy w 57. minucie spotkania, gdy Thiago Silva oraz rozgrywający fatalne spotkanie Malang Sarr nie zdołali wybić futbolówki z własnego pola karnego, co wykorzystał Eddie Nketiah, który cieszył się z drugiego gola w tym meczu.

Chelsea próbowała po raz kolejny zareagować na straconego gola, ale w akcjach piłkarzy Tuchela brakowało konkretów. Pod koniec spotkania Arsenal otrzymał rzut karny. Cesar Azpilicueta sfaulował Bukayo Sakę, a sam poszkodowany podszedł do jedenastki i pokonał Mendy’ego. Z decyzją arbitra nie mógł pogodzić się kapitan “The Blues”.

Emocjonująca walka o TOP 4

Wygrana Arsenalu na Stamford Bridge sprawia, że “Kanonierzy” wracają do walki o TOP 4. Aktualnie na czwartej lokacie jest Tottenham, który ma tyle samo punktów co piłkarze Artety. Trzecią lokatę zajmuje Chelsea z przewagą pięciu oczek nad Tottenhamem i zaległym spotkaniem.

Chelsea 2-4 Arsenal

0-1 Nketiah 13′

1-1 Werner 17′

1-2 Smith Rowe 27′

2-2 Azpilicueta 32′

2-3 Nketiah 57′

2-4 Saka 90+2′