I liga: Termalica – Stal. W Niecieczy będzie się działo

28.10.2018
kurs 2.44
I liga
Termalica - Stal (Stal powyżej 1,5 gola)
+

Termalica – Stal to jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań 16. kolejki I ligi. Zespół z Mielca w ostatnich meczach prezentuje niezłą dyspozycję, choć długo czekał na wygraną. Natomiast spadkowicz z ekstraklasy po zmianie trenera szybko odbił się od dna ligowej tabeli, a teraz walczy opuszczenie miejsca barażowego. Początek o godzinie 16.00.

Klub z Niecieczy w tym sezonie ma problemy z zachowaniem czystego konta bramkowego. Tracił gola w każdym meczu, łącznie 27. W środę od 52. minuty prowadził ze Stomilem Olsztyn, ale w końcówce wróciły koszmary. Goście wyrównali i pozbawili gospodarzy kompletu punktów. – Napięty terminarz powoduje, że brakuje czasu na spokojne trenowanie. Teraz głównie skupiamy się na regeneracji. Stal nie będzie łatwym rywalem. Ma ambitne cele.  Liczę, że zagramy lepiej niż w środę a to przełoży się na wynik – mówi trener Marcin Kaczmarek.

Długo oczekiwane zwycięstwo

Stal w 15 meczach tego sezonu zdobyła 19 punktów, o trzy więcej od gospodarzy niedzielnego pojedynku. Zanotowała po cztery zwycięstwa i porażki, a siedem razy zremisowała. W ostatniej kolejce bez problemów pokonała GKS Katowice 2:0. Na zwycięstwo zespół z Mielca czekał… osiem kolejek. Stal niemal w każdym spotkaniu przeważała, ale brakowało skuteczności. – Wiadomo, że potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Z pewnością trzy punkty poprawiają nastrój. Nikt z nas nie był zadowolony z remisów, ale również nie przegrywaliśmy. Trzeba było poprawić małe detale, żeby wreszcie zainkasować trzy punkty  – podkreśla trener Artur Skowronek.

Obie drużyny jeszcze nigdy nie rywalizowały ze sobą o ligowe punkty. Natomiast na początku sezonu 2015/16 Termalica rozgrywała w Mielcu spotkania ekstraklasy w roli gospodarza. – Mamy bardzo dobrą drużynę, w mojej opinii jest najlepsza w tej lidze. Teraz wygramy, będziemy razem i wszystko będzie dobrze – przekonuje obrońca Jonatan de Amo Perez.

Fortuna minimalnie większe szanse na końcowy sukces daje gościom. Termalica – 2.72, remis – 3.10, Stal – 2.60. Naszym zdaniem obie drużyny nie zadowolą się remisem i będą dążyły do zwycięstwa. Obie strzelą – 1.70. Typ: Stal powyżej 1,5 gola za 2.44.