Serie A: Lazio – Inter. Pojedynek z Ligą Mistrzów w tle

kurs 1.90
Serie A
Lazio - Inter (obie strzelą, powyżej 2,5 gola)
+

Starcie Lazio z Interem przykuwa uwagę włoskich kibiców, nie tylko z Rzymu i Mediolanu. Będzie to rewanż za poprzedni sezon. W spotkaniu zamykającym rozgrywki zespół ze stolicy Włoch prowadził do 78. minuty 2:1. Goście w trzy minuty zdobyli dwie bramki i wygrali 3:2. Dzięki czemu awansowali na czwarte miejsce w tabeli i wywalczyli awans do Ligi Mistrzów, kosztem Lazio.

Inter w dziewięciu meczach tego sezonu zgromadził 19 punktów, a Lazio o jeden mniej. – Naszym celem jest zajęcie wyższego miejsca niż w poprzednim sezonie. Chcemy również dobrze wypaść w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jest wiele zespołów, również w naszej lidze, które mają podobne ambicje.  Są przeciwnicy, którzy od lat zaliczają się do czołówki. Z taką drużyną przyjdzie nam się zmierzyć w najbliższej kolejce. Czekamy na ten mecz z niecierpliwością. Znamy wartość przeciwnika, ale postaramy się narzuć nasz styl gry – podkreśla trener gości Luciano Spalletti.

To nie będzie zwykły pojedynek. Wszyscy wspominają końcówkę meczu z poprzedniego sezonu. – W trzy minuty zdobyliśmy dwie bramki, wygraliśmy i awansowaliśmy do Ligi Mistrzów. Teraz chcemy powtórzyć ten sukces – zapowiada Spalletti.

Inter ostatnio znajduje się w niezłej dyspozycji. Na osiem spotkań we wszystkich rozgrywkach, wygrał siedem. Porażki doznał kilka dni temu w rozgrywkach Ligi Mistrzów przeciwko Barcelonie (0:2). Rzymianie z kolei w Lidze Europy pokonali na wyjeździe Olympique Marsylia 3:1. – Zagraliśmy świetne zawody z silnym przeciwnikiem. Lazio było lepsze, zasłużyliśmy na tą wygraną. Zasługiwaliśmy na jeszcze jedną bramkę w drugiej połowie, ale dzisiejszy wieczór pozostanie nam w pamięci na długo – przyznał trener Simone Inzaghi.

Rewanż za ostatni kwadrans

W poniedziałek Lazio liczy nie tylko na kolejną wygraną, ale przede wszystkim na udany rewanż. – Mecz z Interem będzie dla nas bardzo ważny. Co się stało w zeszłym roku pamiętamy i będziemy o tym długo pamiętać. 20 maja przez 75 minut dominowaliśmy nad rywalem, by w ostatnim kwadransie stracić zwycięstwo i rozgrywki Ligi Mistrzów. Wiemy, że Inter to zespół zbudowany, aby wygrać Scudetto, ale musimy w końcu nauczyć się zwyciężać z zespołami, które są konstruowane w sposób odmienny od naszego. Z odpowiednimi pomysłami i pracą możemy spokojnie walczyć z takimi drużynami jak Inter. Naszym celem jest zakończenie sezonu w pierwszej czwórce i wierzę, że jesteśmy w stanie tego dokonać – przekonuje Inzaghi.

Totolotek proponuje na zwycięstwo Lazio 2.35, na remis 3.30, a na gości 2.85. Rzymianie i Inter potrafią grać wyrachowany futbol, ale według nas w tym meczu górą będą emocje. Obie strzelą 1.60. Nasz typ: Lazio i Inter zdobędą bramkę, powyżej 2,5 gola za 1.90. Początek o godzinie 20.30.