Copa Del Rey: Real ma w końcu zagrać z jajami

30.10.2018
kurs 1.71
Copa Del Rey
Melilla - Real Madryt (Real wygra obie połowy)
+

W środę znajdujący się w kryzysie Real zmierzy się w rozgrywkach o Puchar Króla z Melillą. To zespół, który w tym sezonie przegrał zaledwie jedno spotkanie. Królewscy, nawet będąc w tak fatalnej dyspozycji, powinni poradzić sobie z drużyną występującą w Segunda Division B. Początek o godzinie 19.30.

W poniedziałek trener Julen Lopetegui został zwolniony z Realu. W środę zespół poprowadzi opiekujący się drużyną rezerw Argentyńczyk Santiago Solari. – Odnalazłem drużynę z bólem, ale z wielkimi chęciami na start i odwróceniem sytuacji. To grupa mistrzów i wojowników, która wiele wygrała dla tego klubu. Sytuacja nie jest łatwa, ale zobaczyłem u nich wiele chęci, by ją odwrócić – stwierdził Solari przed spotkaniem o Puchar Króla. Cel na ten mecz jest prosty. –  Wygrać. Musimy zagrać z jajami – dodał szkoleniowiec.

Argentyński szkoleniowiec nie chciał wypowiadać się o swojej przyszłości. Wątpliwe jednak, żeby działacze powierzyli mu prowadzenie drużyny na dłużej.– Wszyscy jesteśmy w tym zawodzie tymczasowo. Najważniejsza jest codzienność i radość, jaką wkładamy w każdy dzień. Najważniejsi są piłkarze i to, co robimy na każdym treningu i w każdym meczu – podkreślił.

Martinez do Realu?

Wśród kandydatów do objęcia Królewskich wymienia się selekcjonera reprezentacji Belgii Roberto Martineza, który poprowadził „Czerwone Diabły” do brązowego medalu na mundialu w Rosji. – Nie udzielamy komentarzy na temat kontraktów Federacji z jej pracownikami. Uważamy, że to sprawa prywatna. Jeśli jakiś klub chce zatrudnić pana Martíneza, to wcześniej musi dojść do porozumienia z Belgijskim Związkiem Piłki Nożnej – powiedział rzecznik belgijskiego związku Stefan Van Loock. Kontrakt 45-letniego Hiszpana obowiązuje do 2020 roku. Oprócz Martineza hiszpańskie media jako nowego trenera Królewskich wskazują również Antonio Conte.

Zanim działacze zatrudnią trenera, Real musi rozegrać mecz w Copa Del Rey. Melilla występuje w Segunda Division B w grupie 4. Po 10 kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli. W Pucharze Króla przebrnęła trzy rundy. Wygrała 2:1 z Yeclano 2:1, 3:0 z z Tudelano oraz 2:0 z Ontinyent. Co ciekawe Melilla w tym sezonie rozegrała 13 meczów, przegrywając tylko jedno.

Totolotek na gospodarzy wystawił kurs 18.50, na remis 8, a na gości 1.12. Nasz typ: Real wygra obie połowy za 1.71.