Puchar Polski: Rozwój i Wisła chcą tam, gdzie jeszcze nigdy nie byli

30.10.2018
kurs 1,85
Puchar Polski
Wisła Puławy - Rozwój (2,5 gola w meczu)
-

Rozwój Katowice zmierzy się z Wisłą Puławy w walce o 1/8 finału Pucharu Polski. – W Puławach zagramy tak naprawdę o jeden z największych sukcesów w historii klubu, bo w 1/8 finału Pucharu Polski jeszcze Rozwój nie był. Może nie działa to jakoś mocno na wyobraźnię, ale takie są fakty – mówi w rozmowie z oficjalną stroną klubu bramkarz Bartosz Soliński. Gospodarze również nigdy nie awansowali tak wysoko. Początek spotkania o godzinie 18.00.

Wisła to siódma drużyna III ligi, grupy 4. Bilans u siebie 3-3-2. W I rundzie PP zespół z Puław wyeliminował GKS Drwina (1:0.). – To niezły zespół. Patrząc na nazwiska, trochę po spadku ze szczebla centralnego się zmieniło, ale nie są to anonimowi zawodnicy. Część z nich grała przynajmniej w drugiej lidze, dlatego musimy się przygotować na ciężki bój. W lidze ostatnio przegraliśmy tam 0:1. Na nasz plus powinno działać dobre boisko, godzina 18:00, światła. Wydaje mi się, że dobrze czujemy się w takich warunkach. Nic, tylko wyjść na murawę i cieszyć się możliwością walki o taki cel jak 1/8 finału PP – podkreśla Soliński.

Liczą na atrakcyjnego rywala

Rozwój nie tylko będzie walczył o historyczny sukces. – W szatni powtarzamy, że jesteśmy jeden krok od meczu z bardzo poważnym, ekstraklasowym rywalem. Fajnie byłoby to osiągnąć. Starty w Pucharze Polski ostatnio były traktowane raczej po macoszemu. Pamiętam derby z GKS Katowice sprzed trzech lat, w których może nie zagraliśmy dobrze, ale było to ciekawe przeżycie. Miło byłoby coś podobnego powtórzyć, zmierzyć się z atrakcyjnym przeciwnikiem – zaznacza Soliński.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą czterokrotnie. Dwa razy wygrał Rozwój, raz Wisła, a jedno spotkanie zakończyło się remisem. Gospodarze również jeszcze nigdy nie występowali w 1/8 finału PP. LVBet daj obu zespołom niemal podobne szanse na awans. Wisła 2.45, remis 3.25, Rozwój 2.70. Naszym zdaniem w tym spotkaniu prawdopodobny jest remis. Nasz typ: poniżej 2,5 gola za 1,85. Można również rozważyć remis do przerwy – 2.08. –Mobilizacja w naszych szeregach jest duża. Wystawimy do walki to, co mamy w tej chwili najlepszego– zapowiada trener gości Marek Koniarek.