Flavio Paixao przedłużył kontrakt z Lechią!

13.05.2022

Lada moment Lechia Gdańsk przypieczętuje awans do europejskich pucharów na kolejny sezon. Dzisiaj klub ogłosił porozumienie ze swoim kapitanem. Flavio Paixao zostaje nad morzem na kolejny sezon i podpisał kontrakt do końca czerwca 2023.

To już dzisiaj jest legenda Lechii, a także całej Ekstraklasy. Od 2,5 roku w jego ręku jest palma pierwszeństwa pod względem strzelonych goli przez obcokrajowca w lidze. Portugalczyk strzelał gole numer 900 i 1000 dla Lechii w Ekstraklasie. 23 kwietnia gdańszczanie wygrali 2:0 z Wartą Poznań, a Flavio Paixao ustrzelił dublet i tym samym wszedł do klubu 100. Tyle goli ustrzelił na najwyższym poziomie ligowym w Polsce.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę jeszcze przez rok grać w Lechii Gdańsk. Na pewno będę walczyć o najwyższe cele. To mój ostatni rok z piłką nożną i jestem bardzo wdzięczny za możliwość gry w Gdańsku. Dziękuję Adamowi Mandziarze, ponieważ zawsze mi pomagał, dziękuję również Pawłowi Żelemowi za okazane mi wsparcie. Dziękuję Kibicom, że zawsze byli ze mną, bez względu na wyniki. Mogę obiecać, że będę walczyć dla klubu – powiedział na łamach oficjalnej strony Flavio Paixao.

W obecnych rozgrywkach kapitan gdańskiego klubu strzelił już 10 goli. Tym samym zalicza ósmy z rzędu sezon, w którym zdobył dwucyfrową liczbę bramek. Jego gole miały duży wpływ na to, że Lechia na 99% wróci do europejskich pucharów w kolejnym sezonie. Ekipa Tomasza Kaczmarka ma sześć punktów przewagi nad Piastem Gliwice na dwie kolejki przed końcem. Już jutro zmierzy się z Pogonią Szczecin w ostatnim domowym meczu rozgrywek.