Kylian Mbappe podpisze kontrakt z Realem!

17.05.2022

Hiszpańskie media donoszą, że Kylian Mbappe zostanie w najbliższych dniach piłkarzem Realu Madryt. Te informacje potwierdza dziennikarz The Athletic – David Ornstein – który zapewnia, że Francuz uzgodnił już warunki kontraktu z mistrzem Hiszpanii. 

Wszystko wskazuje, że przenosiny Kyliana Mbappe do Realu Madryt, które w ubiegłym roku nie doszły do skutku, zostały jedynie odwleczone w czasie. Francuz jest zdeterminowany, by podpisać kontrakt z „Królewskimi”, ale PSG nadal żywi nadzieję, że uda im się przekonać Mbappe do pozostania w Paryżu.

Mbappe zagra w Realu

Kylian Mbappe nie zdecydował się przedłużyć swojego kontraktu z PSG, który wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. Katarscy szejkowie starali się za wszelką cenę przekonać Francuza i mieli zaproponować mu nawet kontrakt in blanco, jednak finalnie Mbappe okazał się zbyt zdeterminowany, by opuścić Paryż.

O przenosinach do Madrytu piłkarz miał pierwotnie poinformować na przełomie maja i czerwca, jednak nie wiadomo czy doniesienia medialne nie przyspieszą oficjalnego komunikatu. Mbappe ma związać się z Realem pięcioletnim kontraktem i zarabiać 25 milionów euro rocznie. Za sam podpis na umowie zawodnik zainkasuje aż 100 milionów euro.