Ilkay Gundogan odejdzie z Manchesteru City

17.05.2022

Dość nieoczekiwane informacje docierają z Anglii. Ilkay Gundogan wypadł z planów Manchesteru City i latem pożegna się z klubem z Etihad Stadium. Reprezentant Niemiec ma umowę do końca przyszłego sezonu, ale już teraz dostał informacje, że ma sobie poszukać nowego pracodawcy.

Mike Keegan z Daily Mail informuje, że Niemiec po sezonie odejdzie z Manchesteru City. To zaskakujące doniesienia, tym bardziej że mówimy o jednym z kluczowych zawodników lidera Premier League. Tylko w tym sezonie rozegrał 42 mecze i uzbierał niemal 3000 minut na boisku. To dziesiąty wynik w drużynie, lepszy m.in. od Riyada Mahreza, Jacka Grealisha czy Kyle’a Walkera. Mimo tego nie znajduje się w planach na kolejny sezon.

Ilkay Gundogan to szczególny zawodnik, gdyż był pierwszym transferem po przyjściu Pepa Guardioli w 2016 roku. Kosztował niecałe 30 milionów euro i przez wiele lat był i jest ważną postacią zespołu. Póki co angielskie media nie podają, gdzie mógłby trafić latem. Wiadomo jednak, że angielski klub nie będzie mu robić przeszkód w odejściu. Trudno raczej liczyć na wysoką kwotę transferu. Wiek oraz ostatni rok kontraktu sprawiają, że dla potencjalnego nabywcy może być wyjątkowo promocyjna – jak na jakość piłkarza – cena.