Ekstraklasa: Lech wygrywa na koniec sezonu, Raków wicemistrzem

22.05.2022

Przed ostatnią serią gier PKO Ekstraklasy praktycznie wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia był już znane. Przy Bułgarskiej celebrujący tytuł Lech pokonał Zagłębie, z kolei w Częstochowie swoje drugie z rzędu wicemistrzostwo przypieczętował Raków.

Lech pokonał Zagłębie

Lech Poznań przystąpił do spotkania z Zagłębiem Lubin będąc pewnym mistrzowskiego tytułu. Maciej Skorża dokonał w składzie swojego zespołu kilku zmian dając szansę gry wielu zawodnikom, którzy zaliczyli w tej rundzie zdecydowanie mniej minut. Kolejorz już po pierwszej połowie prowadził 2:0 dzięki trafieniom Tomasza Kędziory oraz Alana Czerwińskiego. Po zmianie stron, jak się okazało, honorowego gola dla Miedziowych zdobył Kacper Chodyna.

Lech wygrał 2:1 i zakończył sezon z dorobkiem 74 punktów. Po meczu przy Bułgarskiej wręczono medale oraz trofeum za mistrzostwo Polski, a następnie zespół wraz z kibicami ruszył w miasto świętując swój ósmy tytuł.

Lech Poznań – Zagłębie Lubin 2:1
Gole: 1:0 Kędziora; 2:0 Czerwiński; 2:1 Chodyna

Raków kończy na 2. miejscu

Podopieczni Marka Papszuna przed spotkaniem z Lechią nie byli jeszcze pewni wicemistrzostwa Polski. To jednak ani przez moment nie okazało się zagrożone. Raków bardzo pewnie poradził sobie przed własną publicznością z Lechią Gdańsk. Już do przerwy zdobywcy Pucharu Polski prowadzili 2:0 po golach Iviego Lopeza, a później wynik na 3:0 ustalił Vladislavs Gutkovskis.

Dublet Iviego Lopeza oznacza także, że Hiszpan wygrał wyścig z Mikaelem Ishakiem o koronę króla strzelców. Dla samego Rakowa to drugie wicemistrzostwo z rzędu.

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 3:0
Gole: 1:0 Ivi; 2:0 Ivi; 3:0 Gutkovskis