Sunderland świętuje powrót do Championship. 72 tysiące kibiców wypełniło Wembley

23.05.2022

Po czterech sezonach spędzonych na poziomie League One Sunderland powraca na zaplecze Premier League. W finałowym meczu baraży o Championship „Czarne Koty” pokonały Wycombe Wanderers i dzięki temu, na wypełnionym po brzegi Wembley mogli świętować awans. 

Sunderland, który w ostatnich latach zmagał się z masą wszelkiej maści problemów, zdaje się powoli odbudowywać. „Czarne Koty” spędziły w League One cztery sezony, a w trzech ostatnich podjęli próbę powrotu do Championship na drodze baraży. Dopiero za trzecim razem sztuka ta im się udała. W finale na Wembley Sunderland pokonał Wycombe Wanderers 2:0 po golach Elliota Embletona i Rossa Stewarta.

Piłkarskie święto

Finał baraży o Championship odbył się w atmosferze piłkarskiego święta. Na Wembley zgromadziło się bowiem 72 tysiące kibiców, z czego ponad połowę stanowili fani „Czarnych Kotów”. Oprócz powrotu Sunderlandu na zaplecze Premier League kibice byli również świadkami innego historycznego wydarzenia. Finałowy mecz baraży był bowiem ostatnim w karierze Adebayo Akinfewy – zawodnika doskonale znanego osobom śledzącym rozgrywki niższych angielskich lig.