Manuel Neuer przedłuża kontrakt z Bayernem

23.05.2022

Przedłużanie kontraktów z gwiazdami to od jakiegoś czasu kłopotliwa sprawa dla mistrza Niemiec. Rok temu odejścia Davida Alaby, teraz jeszcze większy pożar przy nazwisku Roberta Lewandowskiego. W tym wszystkim są jednak pozytywy. Manuel Neuer ogłosił pozostanie w klubie na dwa kolejne sezony.

Trzeba przyznać, że niemiecki klub w dość ciekawy sposób ogłosił przedłużenie kontraktu ze swoją gwiazdą. Wypuścił wideo, na którym biega koza i napis „Goatkeeper 2024”. Po chwili pojawia się Manuel Neuer i wszystko staje się jasne. To kolejna umowa Niemca z klubem, który będzie miał 38 lat w momencie wygaśnięcia obecnego kontraktu.

Za miesiąc stuknie jedenaście lat, odkąd Manuel Neuer trafił do Monachium. W 2011 roku Bayern zapłacił Schalka za tego zawodnika 30 milionów euro i można powiedzieć, że była to jedna z najlepszych transakcji w historii klubu. Od wielu lat jeden z kapitanów zespołu, od wielu lat jego gwiazda. Przede wszystkim też piłkarz o potężnej gablocie, jaką mogą mu zazdrościć nawet największe gwiazdy futbolu. Dwucyfrowa liczba mistrzostw Niemiec, dwie Ligi Mistrzów i przede wszystkim mistrzostwo świata z reprezentacją Niemiec!