OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa

23.05.2022

Legia Warszawa oficjalnie poinformowała o tym, że nowym trenerem pierwszej drużyny będzie Kosta Runjaić. 50-latek podpisał kontrakt do końca sezonu 2023/24.

O tym, że Kosta Runjaić ma zostać szkoleniowcem Legii wiedzieliśmy od dawna. Pod koniec marca trener oficjalnie przyznał, że po sezonie odejdzie z Pogoni Szczecin. Teraz doniesienia o tym, że jego nowym miejscem pracy będzie stolica Polski zostały potwierdzone.

Wybór nowego trenera to jedno z najważniejszych zadań, jakie miałem do zrealizowania w pierwszych miesiącach pracy w roli dyrektora sportowego Legii Warszawa. Decyzja o zatrudnieniu Kosty Runjaicia była odpowiednio analizowana i poprzedzona uważną analizą kandydatów, opartą na moich kryteriach. Poznaliśmy jego warsztat trenerski, metodologię pracy i wymagania wobec zawodników, ale też jego plan na rozwój drużyny – przyznał w wypowiedzi dla oficjalnej strony Legii Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Wojskowych.

Przypomnijmy, że w niedawno zakończonym sezonie Legia Warszawa zajęła 10. miejsce i nie zdołał zakwalifikować się do europejskich pucharów. Nowy sezon Ekstraklasy rozpocznie się 15 lipca.