Ośmiu piłkarzy opuszcza Wartę Poznań

31.05.2022

We wtorkowy poranek Warta Poznań poinformowała o tym, że klub opuści ośmiu zawodników. Czterem z nich wygasają kontrakty, z kolei pozostali wracają do swoich klubów po wypożyczeniach.

Z klubem z Poznania żegnają się Łukasz Trałka, Frank Castaneda, Aleksandr Pawłowiec oraz Mateusz Sopoćko. Ten pierwszy ogłosił już zakończenie kariery, a oficjalnie pożegnano go przy okazji meczu z Lechem Poznań. Zapowiadane było także odejście Franka Castanedy, który zasili Zielonych w zimowym okienku transferowym. Znacznie mniejszą rolę w zespole pełnili Pawłowiec oraz Sopoćko – Białorusin trafił do Wielkopolski pod koniec rozgrywek z ligi ukraińskiej, a Polak od początku sezonu rozegrał raptem trzy mecze.

Zespół Dawida Szulczka opuszczają także piłkarze, którzy przebywali w Warcie na zasadzie wypożyczenia. Do Rakowa Częstochowa wracają Miguel Luis, Daniel Szelągowski i Jordan Perkins, z kolei w Lechii Gdańsk ponownie występować będzie Miłosz Szczepański.

– Wszystkim zawodnikom z całego serca dziękujemy za reprezentowanie Warty Poznań, choć oczywiście szczególne słowa uznania należą się Łukaszowi Trałce, który spędził w Klubie trzy owocne lata, ostatnie w swojej wspaniałej sportowej karierze – przyznał w wypowiedzi dla oficjalnego strony Warty Piotr Barłóg, pełnomocnik zarządu ds. sportu.

W komunikacie klub dodał także, że prowadzi rozmowy dotyczące przedłużenia kontraktów z Michałem Kopczyńskim oraz Jakubem Kiełbem.